Робоча група при Раді національної безпеки і оборони ухвалила рекомендації органам виконавчої влади та суб’єктам енергоринку щодо сталої роботи Об’єднаної енергосистеми України та гарантованого забезпечення вітчизняних споживачів електроенергією. Про це сайт РНБО повідомляє за підсумками засідання робочої групи з питань подолання загроз в енергетичній сфері.
"В Апараті Ради національної безпеки і оборони України відбулося чергове засідання робочої групи з питань подолання загроз в енергетичній сфері. Учасники засідання обговорили питання щодо стану виконання рішень РНБО України в енергетичній сфері, заслухавши відповідні звіти органів виконавчої влади", - інформує РНБО.
Так, до порядку денного було внесено питання про умови роботи ТЕЦ та ТЕС на природному газі. В умовах дефіциту вугілля, це необхідно для забезпечення стабільного проходження осінньо-зимового періоду 2021/22 року.
Учасники засідання обговорили питання щодо стану виконання рішень РНБО в енергетичній сфері, заслухавши відповідні звіти органів виконавчої влади.
Обговорювалося питання стосовно погашення боргів минулих періодів та забезпечення роботи постачальника "останньої надії".
Нагадаємо, 22 жовтня РНБО розглянула питання щодо ситуації на ринку газу. Зокрема, РНБО ініціювала звернення до міжнародних організацій про готовність України прокачувати через свою ГТС додатково 55 мільярдів кубів понад ті 40 мільярдів кубів, які Україна взяла на себе зобов'язання качати за контрактом з "Газпромом" щорічно до 2024 року.
Крім того, РНБО доручила Кабінету Міністрів України вжити заходів щодо забезпечення безперебійних, без права відключення, поставок газу побутовим, а також ряду інших споживачів.
У липні Рада національної безпеки та оборони доручила Кабінету Міністрів до 31 грудня 2021 року напрацювати рішення поступового переходу до економічно обґрунтованої ціни на електроенергію для побутових споживачів.
Крім того, згідно з рішеннями РНБО, Кабмін спільно з Фондом держмайна (ФДМ) виключили з переліку об'єктів великої приватизації, а також з переліку об'єктів малої приватизації пакети акцій операторів систем розподілу електроенергії (обленерго) з передачею їх в управління Міненерго.