Ризики для дефіциту держбюджету істотно зросли — НБУ

Поділитися
Ризики для дефіциту держбюджету істотно зросли — НБУ © Прес-центр НБУ
Оптимістичні прогнози доходів держбюджету при його формуванні в 2017 році ускладнюють його виконання сьогодні.

Національний банк відзначає істотні ризики перевищення дефіциту державного бюджету в 2018 році, встановленого на рівні 2,5% ВВП. Про це йдеться в звіті НБУ про фінансову стабільність, в якому Нацбанк також оцінив ризики банківського сектора, пише ЕП.

"Ризики для державних фінансів істотно зросли. Занадто оптимістичні прогнози дохідної частини державного бюджету на етапі його формування призвели до труднощів з його виконанням протягом перших 4 місяців 2018 року", - заявили в НБУ.

Наголошується, що дохідна частина бюджету зростає повільніше через недонадходження податків з ввезених товарів і послуг, акцизів з вироблених в Україні товарів, рентних платежів і прибутку НБУ, тоді як витрати можуть зрости більш високими темпами.

Ситуацію ускладнює невиконання планів з приватизації.

Для досягнення запланованого дефіциту, на думку регулятора, слід жорстко контролювати витрати, а також може знадобитися коригування занадто оптимістичних показників доходів і видатків держбюджету.

"Щоб виконати показники бюджету, уряд, ймовірно, вдасться до економії на капітальних витратах і жорсткого контролю за трансфертами. В цьому напрямку вже зроблені перші кроки: з 1 травня змінені правила оформлення житлових субсидій, щоб зменшити кількість зловживань з отриманням державної допомоги та підвищити її адресність", - зазначили в НБУ.

Регулятор вважає, що після передбачуваного зростання ціни на газ для побутових споживачів чисельність одержувачів соціальної допомоги може знову зрости.

Читайте також: Якщо банки не будуть координуватися, то великий бізнес ніколи не поверне свої борги – НБУ

Повідомлялося, що виконуюча обов'язки міністра фінансів Оксана Маркарова допускає виконання держбюджету на 2018 рік без скорочення витрат при дефіциті на рівні 2,6% ВВП.

Хоча екс-міністр фінансів заявив, що доведеться шукати додаткові джерела фінансування дефіциту держбюджету на 2018 рік у зв'язку з тим, що план приватизаційних надходжень до 21,3 млрд грн фактично зірвано.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі