За останні кілька місяців надходження валюти до України значно знизилися. Це пояснюється двома причинами: дефіцит зовнішньої торгівлі та скорочення фінансової допомоги від країн-партнерів, пише Forbes.ua.
Надходження від партнерів відчутно зменшилися: із $3,25–$4,45 млрд у травні-липні до $1,65–$2,9 млрд у серпні-жовтні, свідчать дані Мінфіну. Найбільше коштів надходило у перші місяці року: $4,2 млрд – у січні, $4,6 млрд – у березні та $5,6 млрд – у квітні.
"Торгівля – один із двох ключових факторів, які збільшують дефіцит платіжного балансу. Сальдо торговельного балансу залишається негативним – $2,9 млрд", - каже економіст Олексій Блінов.
Негативне сальдо платіжного балансу у липні-серпні – $2,8 млрд, роком раніше було +$3,5 млрд. У серпні ситуацію посилила ще й затримка гранту від США на $1,25 млрд. Резерви за два місяці скоротилися на $2 млрд Проблем додає невизначеність з міжнародною допомогою наступного року.
Видання зазначає, що це посилює тиск на гривню, яку НБУ нещодавно відпустив до «керованого плавання».
Раніше ZN.UA писало, що зараз відтік валюти за операціями приватного сектора є значним. Валюта вимивається через збільшення грошової готівки поза банківською системою. Фактично йдеться про розігрів готівкового валютного ринку. Про це читайте у статті "Куплю готівковий долар у кредит: апетити населення та бізнесу до скуповування дешевої валюти зростають".