У Європі зростають ціни на товстолистовий прокат, що використовується при будівництві кораблів воєнного і цивільного призначення, а також танків та іншої важкої техніки, повідомляє ЄВРОМЕТАЛ. Експерти порівняли ціни на сталь цього сортаменту за тиждень, взявши до уваги ринкові пропозиції в Італії та Німеччині, де розташовані промислові підприємства.
«На ринку товстого листа немає великого поповнення запасів, але ціни залишаються стабільними. Іде регулярна торгівля, і великим покупцям незабаром доведеться повернутися на ринок у пошуках обсягів», — сказало джерело на заводі в Італії.
За оцінками Platts, лише за тиждень внутрішні ціни на товстий лист у Південній Європі зросли на 5 євро за тонну до 770 євро за тонну на умовах франко – завод в Італії («франко – завод» – продавець вважається таким, що виконав свої обов'язки з поставки, коли він надасть товар у розпорядження покупця на своєму підприємстві або в іншому названому місці). Більшість угод уклали за ціною 760-780 євро/тонна, хоч італійські заводи прагнули отримати 800 євро за тонну.
При цьому компанія Platts оцінила ціни на сталеві полуфабрикати (а саме на імпортні сляби) в регіоні на рівні 660 доларів США за тонну CIF Італія (а це значить, що продавець сплачує всі логістичні витрати, в тому числі і фрахт, до порту призначення), що дешевше на 10 доларів за тонні, ніж тиждень тому.
В той же час на ринку запускали чутки, що нібито сляби з Азії коштували на рівні 650-660 доларів США за тонну на умовах CIF Італія при їхній ринковій вартості 670-680 доларів США за тонну на умовах CIF Італія.
За даними Platts, внутрішні ціни на товстий лист у Північно-Західній Європі за тиждень зросли на 10 євро за тонну - до 830 євро за тонну франко-завод Рур. При цьому заявлялися пропозиції товстолистової сталі від німецьких заводів за 810-850 євро за тонну на умовах франко-завод Рур, але такі пропозиції робилися на невеликі партії та обсяги. Загалом прокатники Північно-Західної Європи пропонували матеріал по 800-850 євро за метричну тонну на умовах франко-завод, а постачальники із Центральної Європи — по 800 євро за метричну тонну франко-завод.
Нагадаємо, що в Україні виробився свій підхід до виробництва промислових товарів. Як розповів міністр стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін журналісту Саймону Шустеру у матеріалі для TIME, присвяченому виробництву української зброї, Україна застосовує свої нові розробки у виробництві зброї відразу на полі бою, оскільки часто не має часу для їхнього випробування.