Позов братів Суркісів проти Петра Порошенка в Лондонський міжнародний арбітраж може мати суттєві наслідки, зокрема для судів з екс-власниками націоналізованого Приватбанку. Про це пише Юлія Самаєва, редактор відділу економіки DT.UA.
"Навіть якщо мотиви Суркісів виключно особисті, вплив розпочатої ними справи значно ширший за конфлікт із Порошенком... По-перше, основна лінія захисту Коломойського й Боголюбова вибудовується на тому, що націоналізація Приватбанку була політичним переслідуванням з метою вимагання. Версії Коломойського змінюються постійно, але усереднений варіант такий: експрезидент Порошенко та ексголова НБУ Гонтарева буквально шантажували Коломойського і Боголюбова націоналізацією банку, щоб відібрати їхні активи, зокрема телеканал "1+1", а потім перейшли в наступ і націоналізували банк, щоб поживитися заставами. Щоправда, "Плюсів" у заставах Приватбанку ніколи не було, але переговори про обмін частки олігарха в "Плюсах" на ненаціоналізацію банку у вересні 2016-го були. І проводив їх усе той самий Грановський, який за бажання цю інформацію підтвердить, якщо суду буде недостатньо доказів того, що п'ятий президент України справді намагався використати націоналізацію Приватбанку у своїх корисливих інтересах. По-друге, слухання в Лондонському арбітражі можуть завершитися раніше, ніж у Високому суді Лондона, де розгляд позову за суттю вже перенесли на 2021 рік. Тобто перебіг арбітражу та, можливо, його рішення може взяти до уваги суд, що веде справу Приватбанку", - пише автор.
Навіть якщо припустити, що у Суркісів були виключно особисті мотиви, то позов однаково може мати наслідками.
"Джерело DT.UA запевняє, що Суркіси переслідують виключно власний інтерес, а з подачею позову тягнули лише тому, що чекали закінчення терміну президентства Порошенко. Може, й так, але самим фактом подачі цього позову вони істотно підіграють Коломойському з Боголюбовим", - резюмує автор.
Докладніше читайте у матеріалі Юлії Самаєвої "Атакують Суркіси, Коломойський - у півзахисті, на воротах - Порошенко".