Рішення Fitch про зниження рейтингу облігацій України не вплине на ринок акцій - експерти

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Рішення Fitch про зниження рейтингу облігацій України не вплине на ринок акцій - експерти Українські цінні держпапери залишаються одними з найбільш надійних інструментів для локальних гравців
Навіть з урахуванням перерахованих агентством Fitch ризиків - погіршення ситуації з наповненням держбюджету, підвищенням порога внутрішнього боргу і т.д., - українські держпапери залишаються одними з найбільш надійних інструментів для локальних гравців.

Сьогоднішнє рішення міжнародного рейтингового агентства Fitch Ratings про зниження довгострокового рейтингу українських довгострокових гривневих облігацій внутрішньої позики не матиме жодного впливу на український ринок цінних паперів. Такий прогноз висловили опитані ZN.UA фахівці з торгівлі цінними паперами компаній Dragon Capital, Concorde Capital, Інвестиційний Капітал Україна (ICU).

"Власники внутрішніх облігацій ніяк не реагують на дії міжнародних агентств, у тому числі Fitch", - говорить Сергій Фурса, фахівець відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital.

По-перше, тому що основний вплив зниження рейтингу може мати на нерезидентів, які володіють українськими паперами. Але частка нерезидентів у портфелі українських гривневих ОВДП незначна, і це не зробить істотного впливу на вартість паперів, каже Юрій Товстенко, начальник відділу по роботі з борговими інструментами на локальному ринку Concorde Capital.

Єдине виключення - це недавнє залучення понад 2,4 млрд гривень через продаж облігацій групі нерезидентів за сприяння Deutsche Bank. "Це єдине велике придбання локальних паперів нерезидентами. Але це розміщення було приватним, закритим. Deutsche Bank зібрав пул інвесторів, які купували ці папери, щоб тримати їх до погашення. Якщо ж говорити про ринкових гравців-нерезидентах в локальних папери, то їх, по суті, вже просто немає", - говорить Товстенко.

По-друге, тому що попиту на ринку внутрішніх державних облігацій зараз і без рейтингу Fitch практично немає, говорить Фурса.

ЧИТАЙТЕ: Fitch знизило рейтинг дефолту України в нацвалюті до "надзвичайно спекулятивного рівня

При цьому, аналітик ринку облігацій групи "Інвестиційний Капітал Україна" (ICU) Тарас Котович зазначає, що навіть з урахуванням перерахованих агентством Fitch ризиків у вигляді погіршення ситуації з наповненням держбюджету, підвищенням порога внутрішнього боргу України і т.д., державні папери залишаються одними з найбільш надійних інструментів для локальних гравців. "За останні 14 років Україна не допустила жодного прострочення по сплаті відсотків або тіла за внутрішніми облігаціями. Так що, незважаючи на зниження рейтингу, з точки зору внутрішніх власників облігацій, державні папери все одно куди більше надійний інструмент, ніж кредитування, або, наприклад, корпоративні облігації", - говорить Котович.

Тим більше не вплине нинішнє зниження рейтингу на ставлення власників євробондів України - перш за все тому, що ці бонди вже давно мають рейтинг на рівні "ССС" у всіх трьох найбільших міжнародних рейтингових агентств.

Єдине, на що може вплинути зниження рейтингу, на думку Юрія Товстенко - це бажання нерезидентів купувати ПДВ-облігації, якими зараз уряд відшкодовує заборгованість по ПДВ перед українськими компаніями.

Нагадаємо, сьогодні міжнародне рейтингове агентство Fitch знизило довгостроковий рейтинг дефолту емітента (РДЕ) України в національній валюті з "B-" до "CCC", або до "надзвичайно спекулятивного рівня, при цьому РДЕ в іноземній валюті підтверджений на рівні "CCC", повідомляється в прес-релізі агентства. Рейтинг пріоритетних незабезпечених облігацій України в іноземній валюті підтверджений на рівні "CCC", в національній валюті - погіршений з "B-" до "CCC". !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі