Ринок "зеленої" енергетики чекає законодавчих змін - експерти

Поділитися
Ринок "зеленої" енергетики чекає законодавчих змін - експерти

В Україні у 2030 році закінчується термін дії "зелених тарифів", тому нові інвестори не поспішають вкладати кошти в наш ринок відновлюваної енергетики, повідомляє LB.ua.

"Ситуація критична, тому що на сьогодні інвестиції в галузь припинилися, інвестори взяли паузу для того, щоб побачити, які будуть прийняті остаточні зміни. І якщо ми не забезпечимо ці зміни оперативно, то фактично зробимо "стоп" для ринку. А з іншого боку - ті інвестори, які зайдуть на "перегрітий ринок", мають ризики, що ця система може бути переглянута заднім числом. Тому що раніше ми зробимо необхідні зміни, то швидше ми отримаємо стабільнішу систему в Україні, тим краще буде для інвестиційного клімату в сфері відновлюваної енергетики", - прокоментував ситуацію голова Української асоціації відновлюваної енергетики Олексій Оржель під час прес-конференції з нагоди підписання меморандуму про взаєморозуміння профільними асоціаціями ринку щодо необхідності термінового внесення змін на ринку відновлюваної енергетики.

У Верховній Раді зареєстрований проект закону №8449, яким пропонується ввести тендерний механізм на ринку відновлюваної енергетики. Паралельно зареєстровано ще 7 альтернативних проектів.

"Це один із рекордів, коли зареєстровано таку кількість альтернативних законопроектів. Ми вважаємо, що базовий законопроект номер 8449, проведено багато робочих груп в рамах профільного комітету Верховної Ради, проведено багато круглих столів та напрацьовано тези, які будуть внесені в остаточний текст законопроекту. У базовому законопроекті зазначено, що в перший рік роботи аукціонів, сподіваємося, що це буде 2020 рік, у тендерах повинні взяти участь станції сонячної генерації потужністю від 10 мегават. А вітрової - потужністю від 20 мегават", - деталізував пан Оржель і уточнив, що тендерний механізм більш зручний для великих проектів, які можуть конкурувати за рахунок масштабів. А для менш потужних гравців до 10 МВт логічно залишити стару систему зі зниженим зеленим тарифом. При цьому необхідно максимально спростити отримання "зеленого тарифу" для малої генерації до 1 МВт. "Таким чином, ми хочемо розвивати дрібний бізнес в цій сфері за прикладом європейських країн", - відзначив голова Української асоціації відновлюваної енергетики.

Експерти ринку відзначають - аукціонна система забезпечує прозорі ринкові сигнали для інвесторів з одного боку. А з іншого боку - споживач отримує екологічну і дешеву електроенергію.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі