Річниця санкцій на торгівлю з Нікарагуа: що продають в магазинах як нікарагуанську каву?

Поділитися
Річниця санкцій на торгівлю з Нікарагуа: що продають в магазинах як нікарагуанську каву?
Як саме, попри заборону, потрапляє в Україну нікарагуанська кава, невідомо.

За рік після накладення санкцій проти Нікарагуа, після того, як на уряд цієї країни визнав російську окупацію Криму та відкрив на анексованій території півострова "почесне консульство", в українських інтернет-магазинах все ще пропонують купити нікарагуанську каву. Як таке можливо, дізнавався "Хмарочос".

Більшість продавців, з якими вдалося зв’язатися, підтвердили, що кава з Нікарагуа дійсно зникає з продажів. Те, що можна купити на ринку сьогодні, – рештки з контейнерів, які завезли ще до санкцій.

"Продаємо залишки", – пояснили наявність кави з Нікарагуа в інтернет-магазині Absolute Coffee.

Водночас продавці запевняють, що кава з Нікарагуа не є якоюсь унікальною. Завжди є чим замінити – Гондурас, Сальвадор, Перу.

Так, кавова компанія та мережа кав’ярень IDEALIST COFFEE CO після остаточного зникнення з ринку кави з Нікарагуа планують її замінювати на сорти інших виробників, зокрема Ефіопії та Кенії, а також Мексики.

У сервісі з обсмажування кави My coffee factory кажуть, що вже розпродали всі залишки кави з Нікарагуа, а в їхнього трейдера вона недоступна для продажу. Втім, у компанії не вбачають у цьому проблеми, оскільки "існує багато інших не менш смачних сортів із регіону Центральної Америки".

Водночас представник інтернет-магазинів Mercato пояснили, що кава з Нікарагуа не зникла зовсім. Її завозять "приватні підприємці", але значно в меншому обсязі.

Як саме кава з Нікарагуа потрапляє в Україну, попри заборону, невідомо.

Також зазначається, що поставки кави з Нікарагуа до санкцій займали близько півтора відсотка всього обсягу, тому її зникнення не повинно викликати суттєвих змін на ринку.

Найбільше кави в Україну привозять із Бразилії, В’єтнаму, Колумбії, Індонезії та Ефіопії.

Нагадаємо, санкції проти Нікарагуа були запроваджені практично рік тому - 1 лютого 2021 року.

Як пояснив доповідач із цього питання, секретар РНБО Олексій Данілов, 10 лютого 2020 року Нікарагуа відкрило почесне консульство у Криму, а на посаду почесного консула було призначено Олега Бєлавенцева.

Посадовець також нагадав, що Белавенцева суд засудив до 13 років позбавлення волі, проте Республіка Нікарагуа не реагувала на попередження та ноти.

Нікарагуа - одна з країн, які регулярно не голосують за резолюції ООН, які ініціює Україна, щодо визнання Росії країною-окупантом через анексію Криму.

У листопаді 2021 року Кабінет Міністрів України запропонував Раді національної безпеки і оборони застосувати персональні санкції у зв'язку з призначенням так званого" консула Республіки Нікарагуа" в тимчасово окупованому Криму.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі