Державна Дума РФ на сьогоднішньому засіданні, 15 травня, прийняла в першому читанні законопроект, яким будуть введені відповідні заходи на санкції США проти РФ. Усі 410 депутатів Думи, які були присутні на засіданні, проголосували одноголосно за даний проект закону. Про це повідомляє видання Сноб.
Згідно з документом, уряд РФ зможе забороняти імпорт продукції та сировини з країн, що ввели антиросійські санкції. У законопроекті перераховані конкретні сфери, в яких заборонять імпорт. Серед них ліки і медична техніка.
Комітет з законотворчості запропонував до другого читання прибрати із законопроекту згадки конкретних сфер, на які будуть поширюватися санкції. При цьому у влади залишиться можливість заборонити ввезення будь-якої продукції та сировини, за винятком життєво необхідних товарів, які не виробляються в Росії.
Нагадаємо, 6 квітня 2018 року США ввели санкції проти 36 фізичних осіб і компаній з "кремлівського списку". У перелік потрапили сім олігархів, 17 високопосадовців , а також 12 державних і приватних компаній.
До санкційного списку потрапили бізнесмени Олег Дерипаска, Ігор Ротенберг, Кирило Шамалов, Віктор Вексельберг, Володимир Богданов, Андрій Скоч, сенатор Сулейман Керімов, а також міністр внутрішніх справ Володимир Колокольцев, голова Росгвардії Віктор Золотов, голова Роскомнагляду Олександр Жаров, голова ВТБ Андрій Костін, голова "Газпрому" Олексій Міллер, секретар Ради безпеки РФ Микола Патрушев та інші.
У списку компаній переважно структури Олега Дерипаски - крім "РусАла" і En+, це група "ГАЗ" , агрохолдинг "Кубань", Basic Element Ltd, B-Finance Ltd, "Євросибенерго", "Російські машини". До "чорного списку" також включені група "Ренова", NPV Engineering "Газпром буріння" Ігоря Ротенберга, "Ладога Менеджмент" Кирила Шамалова, державний Рособоронекспорт і банк РФК (належить "Рособоронекспорту" з "чорного списку"). Їхні активи у США заморожені, а американським компаніям і громадянам заборонено укладати з ними угоди.
9 квітня Rusal повідомив, що санкції США поставили компанію перед загрозою технічного дефолту. Слідом за цим вартість цінних паперів UC Rusal на Гонконгській біржі впала більш ніж на 50%. З моменту оголошення санкцій капіталізація цього активу Дерипаски впала більш ніж на 3 млрд доларів.