Рейтинг найбільших країн-боржників у світі

Поділитися
У жовтні загальний державний борг всіх країн світу перевищив $40 трлн. Такими є результати дослідження, проведеного фахівцями центру The Economist Intelligence Unit.
У жовтні загальний державний борг всіх країн світу перевищив $40 трлн. Такими є результати дослідження, проведеного фахівцями центру The Economist Intelligence Unit.Таким чином, сумарна державна заборгованість всіх країн світу досягла 68% від світового ВВП (номінальний світовий ВВП в 2010 році за прогнозами Світового банку складе $58 трлн.). Найбільш динамічно світ нарощував свою заборгованість в останні кілька років, коли обсяг боргу збільшувався більше ніж на $3 трлн. на рік. Так, для того, щоб пройти шлях від $30 до 40 трлн. всім країнам знадобилося всього 2 роки і 10 місяців (наприкінці 2007 року сума боргу складала всього $30,1 трлн.). Для порівняння - попередні $10 трлн. світ «збирав» майже удвічі довше - 5 років. Основна причина прискорення зростання державної заборгованості - фінансова криза. На боротьбу з кризою і її наслідками уряди більшості країн змушені були витрачати значні суми коштів, які в кінцевому підсумку виливалися у зростання держборгу. Найбільш закредитованими в сучасному світі є розвинені країни - США, Японія, Канада, держави Єврозони. Найбільшим боржником світу є Японія. Її сумарний держборг у даний час складає $10, 6 трлн., а це майже 200% японського ВВП. Якщо розділити весь держборг на кожного жителя цієї країни, то вийде, що на кожного японця припадає $83,8 тис. держборгу. Сполучені Штати Америки на другому місці. Їх держборг становить трохи більше $9 трлн. Однак через те що розмір американської економіки майже втричі більший за японську (ВВП США - понад $14,5 трлн.), то держборг Америки становить всього близько 61% від ВВП. На кожного жителя США припадає $29,3 тис. боргу. Слідом за США з великим відставанням розташувалися найбільш економічно розвинені країни Єврозони. Борги німецького уряду становлять майже $2,3 трлн. (75,6% від ВВП). В Італії держборг не набагато менший, аніж у Німеччини - $2,26 трлн. Але щодо італійського ВВП це незрівнянно більше ніж у німців - 118%. Уряд Франції заборгував близько $2 трлн. (86% від ВВП). Економісти МВФ прогнозують, що сумарний держборг десяти найбільш розвинених країн буде рости аж до 2014 року. І збільшиться з 78% від їх ВВП у 2007 році до 114% у 2014 році. За сумами боргу розвинені країни є безперечними лідерами. На десять найбільших боржників (всі країни G7, а також Іспанія, Китай і Індія) припадає близько 80% всієї світової заборгованості. Проте за темпами зростання боргу першість утримують країни, що розвиваються. Так Латвія очолює ТОП-10 країн, які нарощували держборг найбільш швидкими темпами в 2008-2010 роках (середньорічний приріст - 67%). З початку 2008 року заборгованість цієї прибалтійської держави зиросла у 4,2 рази - до $10 млрд. (44% ВВП). Слідом за Латвією йде Люксембург, його борг зріс за неповні три роки майже у 4 рази. На третьому і четвертому місці Ботсвана (3,4 рази) і Чилі (2,8 рази). Україна в рейтингу найбільш динамічних країн-позичальників знаходиться на 13-му місці. За останні три роки держборг України зріс більш ніж удвічі - до $36 млрд.

За матеріалами Дело

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі