Революційний податок на цифрові транснаціональні корпорації

Поділитися
Революційний податок на цифрові транснаціональні корпорації © newjest.ucoz.ru
136 країн підписали історичну угоду

Уже з 2023 року транснаціональні корпорації зобов'язані платити корпоративний податок в розмірі не менше 15%. При цьому не буде братися до уваги рівень податків в юрисдикціях, в яких зареєстровані компанії. Угода про єдину ставку корпоративного податку уклали 136 держав, на яких припадає понад 90 відсотків світового ВВП. Домовленість спрямована на боротьбу з ухиленням від сплати зборів міжнародними корпораціями. Про це повідомляє Корреспондент.net.

Ініціативу підписали й ті країни, які спочатку були проти податкової реформи, наприклад, Угорщина, Ірландія та Естонія, які колись були зручними хабами для IT-гігантів.

Ідея полягає в тому, щоб, по-перше, корпорації платили податки в тій же країні, де отримали прибуток. По-друге, щоб уникнути виникнення «податкових гаваней», вводиться мінімальна обов'язкова для всіх країн планка.

Проєкт, робота над яким велася кілька років, тепер називають своєчасною можливістю забезпечити держбюджету додаткові прибутки для відновлення економік після коронакризи.

Корпоративний податок буде застосовуватися до компаній з виручкою понад 750 мільйонів євро. Угода, яка дозволить щорічно збирати 150 мільярдів доларів по всьому світу також призведе до перерозподілу понад 125 мільярдів доларів доходів 100 найбільших міжнародних корпорацій.

Крім того, нові податкові правила торкнуться компаній з глобальними продажами у понад 20 мільярдів євро. Якщо корпорація отримує понад десять відсотків маржі прибутку, вона буде змушена перерозподіляти 25 відсотків перевищення в країни, де вона продає свої послуги й товари.

Угода може позбавити ТехноГігантів, таких як Google, Apple, Facebook і інших корпорацій, можливості ухилятися від податків через низькоподаткові юрисдикції.

«Угода зробить наші міжнародні податкові механізми більш справедливими та ефективними. Це велика перемога ефективного і збалансованого багатостороннього підходу», — зазначив генсек ОЕСР Матіас Кормань.

Ініціативу підписали й ті країни, які спочатку були проти податкової реформи, наприклад, Угорщина, Ірландія та Естонія. Домовитися з ними вдалося завдяки поступкам, наприклад, в Угорщині подовжили перехідний період на десять років. Це дозволить країні тимчасово зберегти ставку в дев'ять відсотків.

Нові податкові правила повинні набрати чинності у 2023 році. Очікується, що ініціатива остаточно буде схвалено на зустрічі лідерів Великої двадцятки в Римі в кінці жовтня, за цим піде внесення змін і в національні законодавства.

У Франції угоду назвали «найважливішою в області податків за ціле століття», а в Німеччині заявили про «колосальний прогрес в області міжнародного оподаткування компаній».

«Чотири роки ми працювали в ім'я справедливого оподаткування міжнародних компаній і цифрових гігантів», — сказав президент Франції Емманюель Макрон, назвавши введення мінімального 15-відсоткового прибуткового податку для міжнародних компаній історичним.

З ідеєю ввести єдиний мінімальний податок на транснаціональні корпорації виступили США. Владу країни не влаштовує, що компанії реєструються в низькоподаткових юрисдикціях як Ірландія і Британських Віргінських островів, щоб платити набагато менше зборів.

У підсумку всім державам доводилося конкурувати за те, щоб корпорації платили податки саме у них, і, як наслідок, знижувати ставки. Мінімальна ставка в 15 відсотків повинна покласти цьому край — з цим погодилася більшість розвинених і країн, що розвиваються.

При цьому експерти відзначають, що найбільше від податкової революції виграють великі багаті країни, чиї громадяни споживають багато електронних послуг, гроші від яких раніше накопичувалися в низькоподаткові юрисдикції.

На початку червня угоди про введення цифрового податку досягли країни G7 після багаторічної дискусії. Тоді британський міністр фінансів Ріші Сунак назвав угоду історичною і революційною.

Багато країн вирішили не чекати завершення багаторічної дискусії й самі ввели цифровий податок. Він уже діє у Франції, Іспанії, Італії, Великобританії, Австрії, Туреччини.

28 червня президент України Володимир Зеленський підписав закон, згідно з яким іноземні світові технологічні гіганти, такі як Apple, Google, Microsoft, Netflix і інші, будуть платити в Україні 20 відсотків ПДВ (податок на додану вартість).

За новим законом іноземні компанії, які постачають Україні електронні послуги, будуть зобов'язані зареєструватися платниками ПДВ за спрощеною процедурою через спеціальний електронний сервіс, якщо загальна сума від здійснення відповідних операцій перевищує один мільйон гривень на рік.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі