Реверс газу зі Словаччини може перекрити весь обсяг імпорту України

Поділитися
Реверс газу зі Словаччини може перекрити весь обсяг імпорту України © eustream.sk
Реверс газу зі Словаччини дозволить Україні зменшити залежність від дорогого російського газу, і тим самим, зняти напругу з газового питання між Москвою та Києвом.

Голова "Нафтогаз України" Андрій Коболєв повідомив, що реверс газу зі Словаччини може перекрити весь обсяг імпорту України. Про це він сказав в ефірі програми "Свобода слова", передає Еспресо.TV.

"З Угорщини максимальної потужності не було досягнуто. Незважаючи на кризу, угорський уряд прийняв рішення на закачування необхідної кількості газу до сховищ. Зараз обсяг з Угорщини становить 11-12 млн на день. Залишок завантажимо найближчим часом. Весь обсяг газу, який можна було купити за євронапрямком - "Нафтогаз" купував і буде купувати", - сказав він.

І додав, що реверс газу зі Словаччини може перекрити весь обсяг імпорту України.

"Зараз найбільш перспективний вектор - це Словаччина. Обсяг газу зі Словаччини потенційно може перекрити весь обсяг імпорту України. Йдуть важкі переговори з цього приводу", - сказав він.

Нагадаємо, 28 квітня прем'єр-міністр Арсеній Яценюк повідомив, що Україна і Словаччина підписали меморандум про реверсні постачання газу до 8 млрд куб.м. на рік.

Раніше єврокомісар з енергетики Гюнтер Еттінгер заявляв, що реверс газу зі Словаччини в Україну без згоди "Газпрому" неможливий.

Як відомо, тристоронні переговори щодо газу в Києві між представниками Росії, України і Єврокомісії завершилися безрезультатно. Росія заявила про переведення постачань газу в Україну за передоплатою. "Газпром" повідомив, що "Нафтогаз" має забезпечити постачання газу в Європу.

Напередодні в Єврокомісії повідомили, що Україна може розраховувати максимум на 8 млрд кубометрів газу на рік за реверсом через Словаччину.

16 червня "Газпром" перевів Україну на передоплату постачань російського газу з 16 червня і звернувся до Стокгольмського міжнародного арбітражу з позовом до НАК "Нафтогаз України" про стягнення заборгованості у розмірі $ 4,5 млрд. за поставлений, але не сплачений газ. У свою чергу, "Нафтогаз" подав позов до Арбітражного інституту при Торговельній палаті Стокгольма, вимагаючи встановлення справедливої і ринкової ціни на газ, який ВАТ "Газпром" постачає в Україну.

Нагадаємо, 10 квітня віце-прем'єр - міністр закордонних справ Словаччини Мирослав Лайчак заявив, що Словаччина вже почала технічну підготовку для організації реверсних постачань природного газу з ЄС в Україну. За його словами, оператори газотранспортних систем обох країн - компанії Eustream і "Укртрансгаз" - 15 квітня проведуть зустріч, на якій обговорять нюанси організації реверсу.

Як відомо, на сьогодні Україні доступні два реверсних напрямки - через Польщу (з листопада 2012 року) та Угорщину (з кінця березня 2013 року) - загальною пропускною здатністю близько 7,2 млрд кубометрів газу на рік. У 2013 році за цими маршрутами в Україну було імпортовано 2,132 млрд куб. м природного газу.

Організація реверсу через Словаччину дозволила б постачати в Україну з території Європи до 20 млрд кубометрів газу.

Після заяв російської сторони про суттєве підвищення ціни на природний газ для України, розширення реверсних маршрутів для Києва стало ще більш необхідним. !zn

Читайте також:

"Нафтогаз" просить Єврокомісію дозволити більший обсяг реверсу зі Словаччини, - глава НАК

З 1 травня Україна відновила реверсу газу з Угорщини

Німецька RWE готова постачати газ в Україну

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі