"Постанова про спецобов'язки (вона вже кілька разів продовжувалась) – якщо не буде досягнута домовленість про нову ціну на газ, не буде це узгоджено з міжнародними партнерами – існує ймовірність, що дія цієї постанови буде продовжена і далі. Ми не виключаємо ніяких варіантів в цьому питанні", - заявив Рева.
Разом з тим він додав, що під час сьогоднішнього засідання Кабміну питання про підвищення ціни на газ для населення не обговорювалося.
"Питання підвищення цін на газ до сьогодні не обговорювалося. Обговорювалися наші переговори з МВФ з нашими партнерами, але конкретної дискусії про розмір ціни в уряді не було", - зазначив Рева.
Нагадаємо, в МВФ назвали конструктивними консультації з владою України щодо подальшого співробітництва. У той же час, про конкретниі результати роботи місії Фонду, в МВФ не повідомили. У підсумку місія МВФ поїхала з Києва, не підписавши Меморандум про співпрацю.
Підвищення ціни на газ на 23,5% обговорювалося під час переговорів з МВФ, коли сторони домовилися відкрити нову програму кредитування для України. Подорожчання "блакитного палива" необхідне для того, щоб зрівняти ціни на газ для населення і промисловості в Україні.
Програма EFF працює в Україні з 2015 року і передбачає фінансову допомогу Україні протягом чотирьох років у розмірі 17,5 млрд доларів. Країна, в свою чергу, повинна провести ряд серйозних реформ, зокрема, створити Антикорупційний суд.
На думку автора DT.UA, відсутність фінансової підтримки МВФ ускладнить рефінансування понад $ 20 млрд суверенного і гарантованого державою боргу з термінами погашення у 2018-2020 роках А виліт з програми Фонду закриє доступ України на зовнішні ринки запозичень, не дозволивши знайти там відсутні кошти.