До кінця поточного року планується завершити корпоратизацію дочірніх підприємств НАК «Нафтогаз України» - «Укртрансгаз» і «Укргазвидобування».
Про це заявив заступник міністра енергетики та вугільної промисловості України Володимир Макуха у четвер, 29 листопада, в Осло. У столиці Норвегії проходить зустріч прем'єр-міністра Миколи Азарова з представниками нафтогазових компаній країни.
«До кінця цього року ми плануємо завершити корпоратизацію дочірніх підприємств «Укртрансгазу» і «Укргазвидобування», - сказав він.
Макуха нагадав, що проводиться реформування НАК «Нафтогаз України» і зараз йде робота щодо виділення непрофільних активів компанії. «На нашу думку, це дозволить істотно підвищити ефективність роботи компанії, прозорість її операцій і зробить її більш привабливою для інвесторів», - сказав Макуха.
- Як бонус додається ГТС...
Як повідомлялося, Кабінет міністрів України вирішив реорганізувати «Укртрансгаз» і «Укргазвидобування» з дочірніх підприємств НАК «Нафтогаз України» в публічні акціонерні товариства (ПАТ).
Нагадаємо, раніше ZN.UA писало, що ідеологів «реструктуризації» НАКу дуже цікавлять такі важливі і дорогі активи «Укргазвидобування» і «Укртрансгазу», як непрофільні. А це - і всі підприємства, створені за участю цих дочірніх компаній і обслуговуючі їх, і санаторно-курортні комплекси по всій країні, і тисячі гектарів землі. Все це можна у процесі «очищення від непрофільність» за безцінь продати «своїм», а потім задорого - «чужим». Скільки мільярдів гривень коштує все «непрофільне» добро «Укргазвидобування» і «Укртрансгазу» у такій ситуації громадськість навряд чи дізнається.
У свою чергу «Нафтогаз України» замовив оцінку вартості активів української газотранспортної системи (ГТС), а також оголосив тендер на розробку плану з реформування компанії.
Відповідно до тендерної документації, метою і завданнями роботи є надання пропозицій щодо найбільш оптимальних варіантів реструктуризації НАК «Нафтогаз України» за основними напрямками діяльності компанії та її дочірніх підприємств (видобуток, транспортування і реалізація газу та нафти) в рамках реформування газового сектору, а також розробка проектів правових актів, необхідних для правового врегулювання вимог Директиви 2003/55/ЄС по кожному з напрямків.
Нагадаємо, 28 квітня 2012 року Президент Віктор Янукович підписав Закон «Про внесення змін до статті 7 закону України «Про трубопровідний транспорт» щодо реформування нафтогазового комплексу.
Українську газову трубу віддадуть у приватні руки за «суто символічну" суму
Змінами передбачено, що реорганізація (злиття, приєднання, поділ, виділення, перетворення) державних підприємств, дочірніх підприємств Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України», які здійснюють діяльність з транспортування магістральними трубопроводами та зберігання в підземних газосховищах, і НАК «Нафтогаз України» здійснюється за рішенням Кабінету міністрів України виключно з метою та на виконання зобов'язань, взятих Україною відповідно до Закону України «Про ратифікацію Протоколу про приєднання України до Договору про заснування Енергетичного Співтовариства».
Крім того, законом встановлено, що забороняється приватизація державних підприємств, дочірніх підприємств НАК «Нафтогаз України», які здійснюють діяльність з транспортування магістральними трубопроводами та зберігання в підземних газосховищах, НАК «Нафтогаз України», а також підприємств, установ, організацій, утворених у результаті їх реорганізації.
Окрім того, 13 червня 2012 року Кабмін прийняв розпорядження № 360-р «Про реорганізацію дочірніх компаній Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України». Розпорядження уряду передбачає реорганізацію дочірньої компанії «Укргазвидобування» НАК «Нафтогаз України» шляхом перетворення на Публічне акціонерне товариство «Укргазвидобування» та реорганізацію дочірньої компанії «Укртрансгаз» НАК «Нафтогаз України» у ПАТ «Укртрансгаз».
У документі наголошується, що управління корпоративними правами щодо публічних акціонерних товариств здійснює НАК «Нафтогаз України» за погодженням з Міністерством енергетики та вугільної промисловості України відповідно до законодавства.
«Укртрансгаз» експлуатує систему магістральних газопроводів і підземних сховищ газу країни. Пропускна спроможність газотранспортної системи України на вході становить 288 млрд. кубометрів, на виході - 178,5 млрд. кубометрів, у тому числі в країни Європи 142,5 млрд. кубометрів, Молдову - 3,5 млрд. кубометрів.
«Укргазвидобування» є найбільшою газодобувної компанією країни, що забезпечує близько 75% загального видобутку газу в країні. !zn
Читайте також:
«Шура, пиляйте труби - вони золоті!»
«Нафтогаз» приступив до реорганізації своїх «дочок»
Кабмін хоче знайти «непрофільні» активи «Нафтогазу»
«Газпром» може вплинути на реструктуризацію «Нафтогазу»
У відділенні ГТС від газовидобутку Україна вирішила піти найрадикальнішим шляхом