Україна здатна експортувати 24,4 млн тонн зерна за підсумками нинішньої збиральної кампанії - це принесе близько 6 мільярдів доларів виручки.
Про це розповів міністр агрополітики Роман Лещенко в коментарі ЕП.
Цього року збір пшениці вперше досяг близько 33 млн тонн, що на 26% вище за торішній результат.
Уточнюється, що в цьому році зібрано 60% продовольчої пшениці, або 19,8 млн тонн - її використовують для виробництва, наприклад, хліба. Решта 40%, або 13,2 млн тонн, становить фураж - пшениця, яка використовується як корм для худоби.
За словами Лещенка, на внутрішні потреби необхідно 5 млн тонн якісної пшениці, а решта йде на експорт - тобто, 14,8 млн тонн. Ще планується експортувати 9,6 млн тонн фуражу.
"Отже, загальна кількість експорту може досягти 24,4 млн тонн зерна. У фінансовому еквіваленті це принесе країні 6 млрд доларів виручки", - заявив Лещенко.
Повідомлялося, що в ОП очікують до кінця року прискорення зростання ВВП України з 2,1% до 3,8%. "Аграрії збирають рекордні врожаї, що також допоможе економіці зростати. В той же час, потенціал зростання сьогодні залежить від темпів вакцинації, а ризиком може бути поширення нових штамів коронавируса", - заявили в ОП.
Як писало ZN.UA, хліб продовжить дорожчати, незважаючи на те, що в сусідніх Польщі, Болгарії, Угорщини він дешевше, а купівельна спроможність населення вище. Детальніше читайте в тексті Лариси Гук і Сергія Следзь «Переваги» рекордного врожаю пшениці в 32 мільйони тонн: за хліб, виготовлений з фуражного зерна, заплатимо за світовими цінами.