Реформи в Україні повинні захищати права людини і боротися з корупцією – ООН

Поділитися
Реформи в Україні повинні захищати права людини і боротися з корупцією – ООН
В ООН підтримують створення Вищого антикорупційного суду.

Незалежний експерт ООН з питань зовнішнього боргу і прав людини Хуан Пабло Богославскі заявив, що Україна досягла успіху в боротьбі з незаконними фінансовими потоками. Він також застерігає, що економічні реформи без чітких гарантій прав людини можуть посилити нерівність і бідність.

"Всі права людини, будь це право на житло, охорону здоров'я або доступ до правосуддя, тісно пов'язані з державним фінансуванням. Не можна ефективно реалізувати права людини не маючи виділеного на загальне благо з бюджету і не подолавши корупцію", – сказав він за підсумками дводенного візиту в Україну.

Він торкнувся низки питань, пов'язаних з економічними реформами, незаконними фінансовими потоками і їх впливом на права людини.

"Корупція скрізь викликає серйозне занепокоєння з точки зору прав людини саме тому, що вона висотує значні бюджетні кошти, які передбачаються на соціальні потреби. Привласнення держави невеликою групою еліти має велике значення, бо це підриває довіру до інституцій, перешкоджає притягненню до відповідальності і послаблює демократію", – сказав він.

Хуан Пабло Богославскі висловив свою підтримку створенню Вищого антикорупційного суду, який буде розглядати резонансні антикорупційні справи у відповідності з рекомендаціями Венеціанської комісії Ради Європи.

Щодо пакету реформ, пов'язаних з вимогами міжнародних кредиторів, зокрема Міжнародного Валютного Фонду (МВФ), незалежний експерт зазначив: "Більшість моїх співрозмовників, здається, поділяють точку зору, що перехід від надмірно регульованої економічної системи в Україні до дерегулированной, безсумнівно, сприятиме економічному розвитку та запобігання корупції. Однак я з цим не згоден".

Незалежний експерт висловив стурбованість зростанням нерівності, з яким стикається бідне населення та безробітні, а також значною різницею в оплаті праці чоловіків і жінок. Він також стурбований ситуацією з виплатами пенсій постраждалим від збройного конфлікту. Він рекомендує уряду України усунути перепони, що перешкоджають громадянам отримати рівний доступ до пенсій незалежно від їх місця проживання або реєстрації як внутрішньо переміщених осіб (ВПЛ).

Повідомлялося, що українська делегація в ООН вказала на необхідність реформування Ради Безпеки Організації у зв'язку з зловживаннями окремими держав, зокрема Росією, своїм правом вето.

СБУ передала в Міжнародний суд ООН матеріали про причетність військових ЗС Росії до обстрілу Маріуполя в 2015 році. Матеріали також відправили у 184 закордонних установи.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі