Реальний прожитковий мінімум у два рази більше від встановленого рівня – Мінсоцполітики

Поділитися
Реальний прожитковий мінімум у два рази більше від встановленого рівня – Мінсоцполітики © Марина Лазебна Facebook
За словами Лазебної, потрібно чесно показати реальний рівень прожиткового мінімуму і не обманювати людей.

Міністерка соціальної політики України Марина Лазебна вважає, що на сьогоднішній день реальний рівень прожиткового мінімуму в країні становить 4,2 - 4,3 тис. грн. Про це він повідомив в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

"Перегляд підходів до визначення реального прожиткового мінімуму - це вимога часу. Ми повинні, нарешті, сказати людям, яким є реальний прожитковий мінімум. Тому що сьогодні це фактично рівень виживання, а не проживання. Іноді диву даєшся, коли дивишся, який набір продуктів і товарів туди входить, і як це можна прив'язати до вимірювання гідного життя людини. Тому, насамперед, потрібно змінити підходи і сферу його застосування", - сказала Лазебна.

Міністерка зазначила, що на даний момент в 40 законах виплати, штрафи і надбавки прив'язані до прожиткового мінімуму, у зв'язку з чим у держави склалася патова ситуація, коли через штучно створений низький прожитковий мінімум влада не може ефективно управляти соціальними стандартами.

"Тому спільно з профільним комітетом Верховної Ради працюємо над тим, щоб змінити методологію. Ми дискутуємо, наприклад, по формулі визначення: чи буде він становитиме 40% від середньої заробітної плати по країні, чи буде визначатися нормативно-структурним методом", - додала вона.

За словами Лазебної, Мінсоцполітики є прихильником саме нормативно-структурного методу, суть якого полягає у визначенні вартості продовольчої складової прожиткового мінімуму та його питомої ваги, за основу беруться показники Міністерства охорони здоров'я, про те, скільки потрібно людині споживати різних продуктів харчування.

Відповідаючи на питання, чи буде в бюджеті наступного року він зафіксований на такому рівні, Лазебна заявила, що так має бути, "але ми повинні визначитися, як ми будемо досягати цей стандарт. Але, головне, чесно показати реальний прожитковий і не вводити в оману людей".

Читайте також: За час карантину статус безробітного отримали 276 тисяч осіб – Шмигаль

Як повідомлялося, згідно з державним бюджетом на 2020 рік прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць з 1 січня 2020 року становить 2 027 грн, з 1 липня – 2 118 грн, з 1 грудня – 2 189 грн.

Група депутатів ВР зареєструвала законопроект №3515, яким передбачається зміна підходу до розрахунку прожиткового мінімуму.

Вони пропонують таке процентне співвідношення розміру прожиткового мінімуму до середньомісячної заробітної плати (не менше): у 2021 році - 40 відсотків; в 2022 році - 41 відсотків; в 2023 році - 42 відсотків; у 2024 році - 43 відсотків; у 2025 році - 44 відсотків; в 2026 році - 45 відсотків; в 2027 році - 46 відсотків; в 2028 році - 47 відсотків; в 2029 році - 48 відсотків; у 2030 році - 49 відсотків; у 2031 року - 50 відсотків.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі