Перший аудит Рахункової палати Верховної Ради, який включає період з 2013 по 2019 роки, констатує, що за цей час було використано 7,7 млрд грн з держбюджету і майже 114 млн грн з місцевих. Про це повідомляє прес-служба Рахункової палати.
Основною статтею витрат за 7 років стало здійснення законотворчої діяльності парламенту - на неї виділили 51% коштів. На обслуговування і забезпечення Ради пішло 44%, ще 5% відрахували на розвиток електронного урядування, освітлення в ЗМІ та підтримку санаторно-курортного комплексу.
"Разом з тим, Апарат Верховної Ради не в повній мірі забезпечив продуктивне, результативне і економне використання бюджетних коштів, а також прийняття законних і своєчасних управлінських рішень при управлінні коштами бюджету і державним майном", - зазначають у Рахунковій палаті.
Також парламент за 7 років не використовував більш 475 млн з бюджету. Причина - вчасно не перерозподілили кошти.
Нерухомого майна у Ради нарахували загальною вартістю на 2,4 млрд грн, рухомого - на 19,8 млн грн. Згідно з аудитом 5,7% земельних ділянок не мають належних документів на право постійного користування ділянками.
В результаті Рахункова палата надала рекомендації Раді. Зокрема, затвердити Положення про Апарат ВР, вдосконалити ряд законодавства з управління держмайном, оплаті праці та механізму здійснення виплат народним депутатам на оренду житла.
Всього аудит проводили 5 членів Рахункової палати.
Нагадаємо, що депутати ВР повинні були проголосувати в першому читанні за проект закону України "Про державний бюджет на 2021 рік" до 20 жовтня, а до 1 грудня документ повинен бути прийнятий.
Кабмін на засіданні 14 вересня схвалив проєкт закону про держбюджет на 2021 рік. Мінфін заклав зростання доходів на 9,4%, витрат - на 5,1%.