Радник президента: «Велике будівництво» стало мірою стимуляції економіки, яка забезпечить зростання ВВП в довгостроковій перспективі

Поділитися
Радник президента: «Велике будівництво» стало мірою стимуляції економіки, яка забезпечить зростання ВВП в довгостроковій перспективі
Велике будівництво доріг стало тим необхідним заходом стимуляції економіки у 2020 році, яке забезпечить довготривалий розвиток у подальшому та ріст ВВП, упевнений Устенко.

Національна програма «Велике будівництво», ініційована президентом, не дозволила економіці впасти так само сильно, як економікам країн ЄС, де падіння склало близько 10%. Про це повідомив радник президента України з економічних питань Олег Устенко, виступаючи на форумі «МЕРЕЖА: форум дорожньої галузі» в Києві, передає УНІАН.

«Велике будівництво» вберегло українську експортозалежну економіку від більш стрімкого і глибокого падіння в кризовий 2020 рік. Велике будівництво доріг стало тим необхідним заходом стимуляції економіки у 2020 році, яке забезпечить довготривалий розвиток у подальшому та ріст ВВП», - сказав Олег Устенко.

За його словами, зараз Україна отримує ефект синергії від мультиплікаційного ефекту взаємодії суміжних галузей під час «Великого будівництва». У довгостроковій перспективі таке явище стане базою для економічного розвитку країни на багато років. Тільки бюджетних коштів не вистачить для виходу з кризи, очевидно, слід залучати інвесторів. І тут визначальним фактором є так само будівництво дорожньої інфраструктури.

«Коли є земля, можна поставити завод, але немає належної мережі інфраструктури. В умовах, коли конкуренція за інвестиційний ресурс росте, Україна мусить запропонувати інвестору додаткові умови», - переконаний радник президента.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що мультиплікативний ефект від будівництва доріг в рамках програми «Велике будівництво» становить 3,05 грн на кожну вкладену гривню.

Зокрема, економіст Михайло Кухар заявляв, що питома вага президентської програми «Велике будівництво» у ВВП економіки України зросла з 2,8% в першому кварталі до 10% в четвертому. У структурі проміжного споживання та ВВП України будівництво має найбільший коефіцієнт - 3,4%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі