Законопроект № 8163, яким у тому числі пропонується монополізувати експорт зерна, не було включено до порядку денного завтрашнього засідання парламенту. Хоча у проекті порядку денного розгляд цього питання було заплановано на вівторок, 15 березня.
Під час сьогоднішнього засідання погоджувальної ради законопроект №8163 розкритикували представники БЮТ і Блоку Литвина, повідомляє кореспондент DT.UA.
Зокрема, як заявив голова фракції Блоку Литвина Ігор Шаров, у законопроекті «не те що ринку - і базару немає».
Спікер парламенту Володимир Литвин запропонував не включати законопроект до порядку денного роботи Верховної Ради.
Інформація про реєстрацію народними депутатами М.Перестенкомта І.Сидельниковим нового законопроекту №8163 «Про внесення змін до Закону України "Про зерно та ринок зерна в Україні" (щодо експорту зерна за зовнішньоекономічними договорами (контрактами), з'явилася на сайті Верховної Ради у п'ятницю, 25 лютого. При цьому текст законопроекту було опубліковано тільки у понеділок, 28 лютого, а вже наступного дня його схвалив профільний комітет. Цього разу у співавтори було запрошено досвідченого юриста І.Богословську.
Нагадаємо, західні країни неодноразово критикували дії української влади щодо ринку зерна.
Зокрема, як заявив в інтерв'ю DT.UA посол Франції в Україні Жак Фор, намір українського уряду створити державногоагента, у якого буде монопольне право на експорт соціально значущих сільгосппродуктів, йде врозріз з офіційними заявами Києва, а також з тими принципами, за якими працює Європейський Союз.
Окрім того, уряд США стурбований триваючим втручанням уряду України в роботу зернового ринку. Зокрема, американська сторона висловлює невдоволення намірами створити державну монополію і небажанням зняти обмеження на експорт зернових, тобто існуванням так званих квот.
Раніше повідомлялося, що комітет Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин на засіданні 15 лютого не підтримав скандальний законопроект №8053, яким пропонується монополізувати експорт сільськогосподарської продукції, включеної до переліку цінового регулювання.