Рада прийняла поправки до Податкового кодексу

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Верховна Рада прийняла закон (№8217) «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів» (щодо вдосконалення деяких норм Податкового кодексу), врегулювавши проблемні питання, що виникли у перші півроку застосування кодексу.

«За» проголосувало 264 народних депутати при необхідному мінімумі у 226.

Законом передбачається списання податкових штрафних санкцій, пені чи адміністративних стягнень, нарахованих з 1 січня 2011 року та не сплачених до держбюджету, зокрема, за несвоєчасне подання декларації з податку з доходів фізичних осіб та за сплату пенсійних внесків.

Окрім цього було вдосконалено систему оподаткування операцій з цінними паперами при їхньому первинному розміщенні та зворотний викуп, а також доходів фізичних осіб, отриманих при викупі цінних паперів та їх конвертації.

Документом встановлено, що порядок видання податкового поручительства визначається Державною податковою службою (ДПС) за погодженням з Національним банком України.

Згідно з поправками, які було внесено до закону, платники податків, які подають звітність в електронній формі, ведуть переписку з органами державної податкової служби засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог закону про електронний документообіг і електронний цифровий підпис. За запитом платника податків, що отримав документ в електронній формі, орган державної податкової служби надає такому платнику податку відповідний документ у паперовій формі протягом трьох робочих днів з дня надходження відповідної вимоги (у письмовій або електронній формі) платника податків.

Прийнятий закон також встановлює, що достатнім підтвердженням автентичності документа податкової звітності є наявність оригіналу підпису уповноваженої особи на документі в паперовій формі або наявність електронного цифрового підпису платника податків.

Згідно з внесеними поправками до податкового кодексу, ДПС проводить періодичне узагальнення податкових консультацій, які стосуються значної кількості платників податків або значної суми податкових зобов'язань, та затверджує наказом узагальнюючі податкові консультації, які підлягають оприлюдненню.

Закон також чітко встановлює, які документи має бути пред'явлено для проведення документальної виїзної перевірки та фактичної перевірки.

Порівняльну таблицю до другого читання з 222 сторінок вже опубліковано на сайті Верховної Ради.

Нагадаємо, 18 листопада, Верховна Рада України прийняла Податковий кодекс.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі