Верховна Рада України 6 жовтня звільнила із займаної посади голову Національного банку України Кирила Тимошенка, який напередодні подав відповідну заяву на ім’я президента Володимира Зеленського. За відповідне рішення проголосували 263 депутати.
Водночас як пише ZN.UA, ймовірним наступником Шевченка на посаді стане колишній керівник «Ощадбанку» Андрій Пишний, який є кумом керівника офісу президента Андрія Єрмака.
Як повідомив депутат Ярослав Железняк, Кирило Шевченко під час голосування за його відставку в залі ВРУ не було тому звільнення пройшло у «турборежимі».
Серед фракцій відставку Шевченка підтримали:
- Слуга народу - 192
- Европейська солідарність- 0
- Батьківщина - 0
- Платформа за життя та мир- 16
- За майбутнє - 7
- Голос - 10
- Довіра - 16
- Відновлення України - 13
- Позафракційні - 9
Кирило Шевченко очолював НБУ з липня 2020 року. На цій посаді він змінив Якова Смолія.
У банківській сфері Кирило Шевченко з 1994 року. Працював в «Українському кредитному банку» («А-Банк»), банку «Фінанси та Кредит». Після очолював Державну іпотечну установу. У 2012-2014 роках був радником керівника «Ощадбанку», у 2015-му очолив правління «Укргазбанку».
Водночас ще до призначення на керівну посаду в НБУ Кирило Шевченко фігурував у кримінальному провадженні Національного антикорупційного бюро. Справа стосувалась виводу грошей з «Укргазбанку» на ФОПів-посередників. В день його звільнення САП та НАБУ повідомили йому підозру у зловживаннях як одному із п'яти фігурантів справи.
Чому зміна голови НБУ під час війни — не найкраще рішення, і чому воно прийнято не самим Кирилом Шевченком читайте в матеріалі Юлії Самаєвої «Кому кортить у головні банкіри».