Члени Ради з фінансової стабільності на своєму засідання 19 липня схвалили оновлену Стратегію розвитку фінансового сектору України, що є одною з вимог МВФ. Також було визначено системні ризики фінансового сектору. Про це йдеться у повідомленні прес-служби НБУ.
"Війна затягується, водночас допомога Україні стає системнішою", - йдеться в повідомленні.
"Економіка України поступово відновлюється, однак залишається вразливою до безпекових ризиків, споживча інфляція знижується швидше, ніж очікувалося. Державні фінанси в хорошому стані передусім завдяки міжнародній підтримці. Валютний ринок перебуває в досить стійкому та рівноважному стані, комфортний рівень міжнародних резервів створює запас міцності для поступового пом’якшення валютних обмежень", - йдеться в повідомленні.
Крім того, банківська система зберігає високу ліквідність та прибутковість. За результатами оцінки стійкості, що наразі триває, буде розроблено план скасування пруденційних послаблень та подальшого впровадження регуляторних вимог. У пріоритеті - запровадження нових вимог до достатності капіталу, повернення до впровадження відкладених заходів та поновлення вимог до формування буферів капіталу.
Відносно світової економіки, то, зазначаєтья, що їй вдалося уникнути ризиків глобальної рецесії, проте економічне зростання основних країн-партнерів відбуватиметься повільно. Темпи зростання глобальної торгівлі залишатимуться низькими.