Рада з другої спроби ухвалила антикризові податкові поправки Кабміну

Поділитися
Рада з другої спроби ухвалила антикризові податкові поправки Кабміну
Законопроект передбачає підвищення податків, акцизів і зборів, що, за оцінками уряду, повинно було збільшити дохідну частину бюджету приблизно на 44 млрд грн з розрахунку на рік.

Верховна Рада підтримала урядовий законопроект про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні. "За" проголосувало 246 народних депутатів.

Зазначений документ, що входить разом з проголосованими поправками до держбюджету-2014, є частиною пакету, фінансову підтримку якому готовий надати Міжнародний валютний фонд (МВФ) та інші міжнародні кредитори.

Він, зокрема, передбачає підвищення податків, акцизів і зборів, що, за оцінками уряду, повинно було збільшити дохідну частину бюджету приблизно на 44 млрд грн з розрахунку на рік.

Раніше в четвер Верховна Рада провалила голосування за цей законопроект - "за" проголосували 189 народних депутатів при необхідному мінімумі 226 голосів. Після цього депутати пішли на більш ніж годинну перерву.

Сьогодні Верховна Рада прийняла за основу і в цілому запропоновані Кабміном зміни в держбюджет на 2014 рік. Згідно змін, доходи держбюджету в поточному році пропонується зменшити на 22,373 млрд грн, витрати - на 25,449 млрд грн. Дефіцит держбюджету зменшено на 3 млрд грн за рахунок зменшення дефіциту спецфонду.

Крім того, парламентарі запровадили збір на обов'язкове державне пенсійне страхування при здійсненні операцій з купівлі іноземної валюти в безготівковій та готівковій формі в розмірі 0,5%. За рахунок цього уряд планує залучити в бюджет 9,1 млрд грн.

Цим же документом парламентарі скасували пільги при сплаті ПДВ для зернотрейдерів і при імпорті лікарських засобів і підвищили акцизи на авто.

Нагадаємо, раніше Міністерство фінансів підготувало масштабний пакет законопроектів щодо посилення фіскальних заходів.

зокрема, передбачається, що ставки по податку на прибуток і ПДВ будуть заморожені на нинішньому рівні, тобто 18% і 20% відповідно (замість їх зниження до 2015 року до 16% і 17%). Передбачається також розширення бази оподаткування ПДВ при ввезенні імпортних товарів - неоподатковуваний мінімум буде знижений з 300 євро до 150.

До 2016 року планувалося продовжити норму про звільнення від сплати ПДВ за операціями з поставки зерна. Планувався і перегляд спрощеної системи оподаткування, механізм сплати фіксованого сільськогосподарського податку (ФСП).

Реалізація норм, за задумом ініціаторів, має збільшити дохідну базу бюджету на 29 млрд.грн. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі