Верховна Рада підтримала урядовий законопроект про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні. "За" проголосувало 246 народних депутатів.
Зазначений документ, що входить разом з проголосованими поправками до держбюджету-2014, є частиною пакету, фінансову підтримку якому готовий надати Міжнародний валютний фонд (МВФ) та інші міжнародні кредитори.
Він, зокрема, передбачає підвищення податків, акцизів і зборів, що, за оцінками уряду, повинно було збільшити дохідну частину бюджету приблизно на 44 млрд грн з розрахунку на рік.
Раніше в четвер Верховна Рада провалила голосування за цей законопроект - "за" проголосували 189 народних депутатів при необхідному мінімумі 226 голосів. Після цього депутати пішли на більш ніж годинну перерву.
Сьогодні Верховна Рада прийняла за основу і в цілому запропоновані Кабміном зміни в держбюджет на 2014 рік. Згідно змін, доходи держбюджету в поточному році пропонується зменшити на 22,373 млрд грн, витрати - на 25,449 млрд грн. Дефіцит держбюджету зменшено на 3 млрд грн за рахунок зменшення дефіциту спецфонду.
Крім того, парламентарі запровадили збір на обов'язкове державне пенсійне страхування при здійсненні операцій з купівлі іноземної валюти в безготівковій та готівковій формі в розмірі 0,5%. За рахунок цього уряд планує залучити в бюджет 9,1 млрд грн.
Цим же документом парламентарі скасували пільги при сплаті ПДВ для зернотрейдерів і при імпорті лікарських засобів і підвищили акцизи на авто.
Нагадаємо, раніше Міністерство фінансів підготувало масштабний пакет законопроектів щодо посилення фіскальних заходів.
зокрема, передбачається, що ставки по податку на прибуток і ПДВ будуть заморожені на нинішньому рівні, тобто 18% і 20% відповідно (замість їх зниження до 2015 року до 16% і 17%). Передбачається також розширення бази оподаткування ПДВ при ввезенні імпортних товарів - неоподатковуваний мінімум буде знижений з 300 євро до 150.
До 2016 року планувалося продовжити норму про звільнення від сплати ПДВ за операціями з поставки зерна. Планувався і перегляд спрощеної системи оподаткування, механізм сплати фіксованого сільськогосподарського податку (ФСП).
Реалізація норм, за задумом ініціаторів, має збільшити дохідну базу бюджету на 29 млрд.грн. !zn