Рада ЄС затвердила додаткові торговельні преференції для України

Поділитися
Рада ЄС затвердила додаткові торговельні преференції для України Україна сподівається на розширення преференцій промисловими товарами
Передбачено також прискорена лібералізація торгівлі певними видами промислових товарів.

Рада Європейського Союзу 17 липня затвердила збільшення обсягів тимчасових додаткових торговельних преференцій для імпорту української аграрної та харчової продукції, повідомляється на сайті Ради.

"Сьогоднішнім рішенням ми дозволяємо експорт більшої кількості української продукції в ЄС. Наш обов'язок - підтримувати Україну і зміцнювати економічні і політичні зв'язки в час продовження конфлікту на її території", - цитується в повідомленні міністр закордонних справ Естонії Свен Міксер, який в даний час займає пост голови Ради ЄС.

Згідно з повідомленням на офіційній сторінці в соцмережі Facebook заступника міністра економічного розвитку і торгівлі - торгового представника України Наталія Микольська, зазначеним рішенням також передбачена прискорена лібералізація торгівлі певними видами промислових товарів - взуттям, мідними і алюмінієвими виробами, рідкокристалічними екранами.

Нагадаємо, що комітет Європарламенту з питань міжнародної торгівлі затвердив попередні домовленості з приводу торгових преференцій для України. Тобто домовленості про збільшення тарифних квот на мед, кукурудзу, ячмінь, овес, крупи і оброблене зерно, виноградний сік з України. При цьому депутати не підтримали пропозицію про підвищення квот на українську пшеницю, томати і сечовину.

Як повідомлялося, за підсумками першого кварталу 2017 року Україна повністю вибрала річні квоти на безмитний експорт до ЄС за шістьма категоріями товарів: мед, цукор, крупи та борошно, оброблені томати, виноградний і яблучний сік, кукурудза.

Згідно з Угодою про асоціацію з ЄС Україна може без мит поставляти в Євросоюз 36 товарних позицій у межах затверджених обсягів тарифних квот. Квоти на поставки яловичини становлять 12 тис. тонн, молока, йогуртів, кисломолочних продуктів - 8 тис. тонн сухого молока - 1,5 тис. тонн, вершкового масла - 1,5 тис. тонн, яєчних продуктів - 1,5 тис. тонн, яєць - 3 тис. тонн, свинини - 40 тис. тонн.

Обсяги тарифних квот, передбачені автономними торговими преференціями ЄС, по пшениці становили 950 тис. тонн, ячменю - 250 тис. тонн, кукурудзи - 400 тис. тонн, цукру - 20 тис. тонн, меду - 5 тис. тонн, оброблених томатах - 10 тис. тонн, виноградного та яблучному соку - 10 тис. тонн, вівса - 4 тис. тонн, часнику - 500 тонн.

За оцінками Мінекономіки, Україна увійшла у топ-3 найбільших країн експортерів аграрної продукції на ринок Європейського союзу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі