Народні депутати Верховної Ради підтримали в цілому законопроект №1564 "Про заходи, спрямовані на сприяння капіталізації і реструктуризації банків". За відповідне рішення проголосували 273 нардепа.
Закон був прийнятий з поправками Кабінету міністрів України і нардепів.
Згідно з пояснювальною запискою, законопроект №1564 передбачає комплекс заходів посилення фінансового потенціалу банківської системи України і, зокрема, встановлює:
- обов'язок банків, які за результатами діагностичного обстеження потребують додаткової капіталізації, забезпечити капіталізацію/реструктуризацію у визначеному Національним банком розмірі;
- умови та шляхи участі держави в капіталізації банків;
- спрощений порядок проведення процедур, пов'язаних з капіталізацією та реструктуризацією банків;
- обов'язок Національного банку України віднести банк, який не надав прийнятну програму капіталізації або план реструктуризації, або учасники якого не можуть забезпечити належний рівень капіталізації, до категорії неплатоспроможних;
- повноваження Міністерства фінансів України щодо управління корпоративними правами держави у статутному капіталі банку, що придбані у відповідності з цим законом;
- правові основи захисту працівників Міністерства фінансів України, залучених до вирішення питань щодо участі держави у капіталізації банків;
- мораторій на розподіл чистого прибутку банку та викуп банком розміщених ним акцій;
- право Фонду гарантування вкладів фізичних осіб встановлювати для банків - правонаступників, які в результаті реорганізації повністю або частково приймає майно, права та обов'язки банку, що реорганізовується диференційований розмір річної ставки регулярного збору.
Також законопроектом пропонується уточнити повноваження Фонду гарантування вкладів фізичних осіб у частині передачі перехідному банку, що ним утворюється, активів і зобов'язань декількох неплатоспроможних банків.
"Реалізація акта направлено на стабілізацію роботи банківського сектору та захист інтересів вкладників, - йдеться в законопроекті.
Нагадаємо, в першому читанні Рада прийняла цей законопроект 25 грудня 2014 р. За відповідне рішення проголосували 251 нардеп із 226 мінімально необхідних.