Україна отримає в першому кварталі цього року другий транш макрофінансової допомоги від ЄС у розмірі 600 мільйонів євро, якщо будуть прийняті відповідні законодавчі ініціативи.
Як повідомляє прес-служба Кабінету міністрів України, необхідно завершити впровадження нової моделі ринку газу в Україні і прийняти проекти законів, ініційовані урядом: "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо забезпечення умов функціонування ринку природного газу"; "Про внесення змін до Митного кодексу України щодо створення передумов для нової моделі ринку природного газу".
Крім того, потрібно прийняти урядовий законопроект, що посилює незалежність регулятора ринку електроенергії - "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг", а також законопроект, спрямований на розвиток сфери конкуренції - "Про внесення змін до Закону "Про захист економічної конкуренції".
При цьому закон "Про службу в органах місцевого самоврядування" повинен бути прийнятий в рамках реформи держуправління.
З усіх вищезазначених законопроектів тільки три прийняті Верховною Радою України у першому читанні.
"Разом з тим важливим критерієм макрофінансової допомоги ЄС є дотримання Україною міжнародних і двосторонніх торгових зобов'язань, зокрема щодо недопущення введення нових заходів, що обмежують або спотворюють торгівлю", - повідомляє прес-служба.
18 березня 2015 року Європейський парламент схвалив виділення Україні 1,8 млрд євро на нову програму макрофінансової допомоги.
За даними представництва ЄС в Україні у найближчі роки Україна може отримати від Європейського Союзу 14,5 млрд євро фінансової допомоги. З цієї суми гранти можуть скласти 1,4 млрд євро, кредити макрофінансової допомоги - 1,6 млрд євро, 8 млрд євро від Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) і Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР). Ще 3,5 млрд євро потенційно можуть надійти через інвестиційний фонд сусідства.