Рада погодилася внести зміни в трансфертне ціноутворення

Поділитися
Рада погодилася внести зміни в трансфертне ціноутворення © Андрій Товстиженко, DT.UA
Документ прийнятий за основу з пропозиціями профільного комітету про відмову від найбільш спірних його норм.

Верховна Рада України підтримала в першому читанні урядовий проект змін до законодавства щодо трансфертного ціноутворення (реєстр. №1264-1).

За відповідне рішення проголосували 275 депутатів при 226 мінімально необхідних.

Зміни від Кабміну передбачають посилення контролю ТЦУ з наміром пом'якшити його норми.

Голова профільного комітету Роман Насиров зазначив, що при доопрацюванні законопроекту до другого читання пропонується виключити з нього норми про розширення контролю на внутрішні операції між резидентами, а також про подання звіту за контрольовані операції за 2014 рік тими суб'єктами, на яких буде поширюватися цей контроль після розширення.

Крім того, депутати коаліції закликали поширити дію закону про ТЦУ на металургійну, хімічну та інші галузі, для яких зроблені виключення.

У ході обговорення лунали сумніви в доцільності зменшення критерію порогу для контрольованості операцій з 50 млн грн до 20 млн грн, так як в такому випадку велика кількість середніх підприємств можуть потрапити під зобов'язання подавати складну звітність, передбачену законом про ТЦУ.

Як повідомлялося, урядовий законопроект, зокрема, передбачає розширення сфери впливу дії закону про ТЦУ на більш широке кількість платників. Якщо в даний час поріг вартісного взаємодії з одним контрагентом обмежений у 50 млн грн, то вже у новому законопроекті планується його зменшити до 20 млн грн. Зокрема, запропоновано замість вартісного порога використовувати валовий дохід протягом звітного періоду. Якщо операції платника з одним контрагентом не перевищують 1 млн грн, то такі операції вже не будуть вважатися контрольованими.

Крім того, за словами заступника міністра фінансів Дениса Фудашкіна, вирішені питання контролю трансфертного ціноутворення за операціями з такими активами, як цінні папери, а також у разі, коли в операціях між двома пов'язаними особами беруть участь кілька проміжних компаній, формально з ними не пов'язані.

Запропоновано також змінити механізм визначення пов'язаних осіб, при збереженні самого підходу до їх визначення. В документі закладається норма, що якщо кожне наступне ланка в ланцюжку володіє біль 20% корпоративних прав, то всі ці особи будуть вважатися пов'язаними між собою.

Крім того, для товарів, що котируються на біржі, в якості справедливої ціни запропоновано використовувати біржову ціну.

Як повідомлялося, на початку травня поточного року Рада більшістю голосів підтримала закон №1260-VII "ПРО внесення змін у Податковий кодекс України щодо вдосконалення трансфертного ціноутворення", згідно з якою строк подання звітності про здійснюються контрольованих операціях у межах адміністрування трансфертного ціноутворення (ТЦО) перенесено до 1 жовтня 2014 року.

Згідно з законом, перший звіт про контрольовані операції за період з 1 вересня по 31 грудня 2013 року повинен був бути поданий до 1 жовтня 2014 року замість 1 травня 2014 року. Також не діють штрафи у зв'язку з самостійної коригуванням грошових зобов'язань, пов'язаних з коригуванням цін у контрольованих операціях за цей період; зменшено розмір штрафів за неподання звіту про контрольовані операції.

Раніше в четвер Рада прийняла за основу податкову реформу Кабміну, але також з винятками ряду норм, які відхилив профільний податковий Комітет.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі