Рада підтримала законопроєкти щодо податкових пільг для промисловості

Поділитися
Рада підтримала законопроєкти щодо податкових пільг для промисловості Фото ілюстративне © depositphotos/seregalsv
Документи прийняли за основу, але їх затвердження в цілому під питанням.

Після прийняття за основу Комітетом з питань податкової політики Верховна Рада України також підтримала в першому читанні законопроєкти №8298 і №8299, які передбачають запровадження податкових і митних пільг для промисловості. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк у Telegram.

За його даними, за законопроєкт №8298 проголосували 246 депутатів, а за №8299 – 243 народних обранці.

Водночас, Железняк повторив, що схвалення двох документів суперечить програмі з Міжнародним валютним фондом. "Тому в успіх прийняття в цілому не вірю. А що прилетить від МВФ та Мінфіну вірю", – зазначив він.

Нагадаємо, що серед основних нововведень, які пропонуються, такі:

  • Звільнити імпорт обладнання і комплектуючих від ПДВ та мита, якщо вони призначені тільки для власного виробництва (за конкретними кодами) в Україні. При цьому промисловість не матиме права відчуження їх на жодних умовах раніше ніж, через п’ять років з моменту ввезення.
  • Звільнити від ПДВ і мита обладнання для професійної та фахової передвищої освіти, під час якої готуються кадри для підприємств, для забезпечення навчальної діяльності;
  • Змінити особливості оподаткування рентною платою за користування надрами з метою видобутку залізної руди на період дії режиму воєнного стану;
  • Звільнити платників єдиного податку четвертої групи від оподаткування за земельні ділянки, розташовані в зоні бойових дій чи тимчасово окупованих районах.
  • Звільнити від рентної плати енергогенеруючі компанії за спеціальне використання води;
  • Продовжити термін служби зареєстрованих реєстраторів розрахункових операцій до закінчення війни (за словами Железняка, строк служби РРО можуть взагалі прибрати до другого читання законопроєктів).
  • Скасувати оподаткування для електронної марки та цифрової поштової марки.
  • Звільнити від ПДВ операції щодо надання послуг з демонстрації і показу фільмів, які є дубльованими чи озвученими державною мовою в Україні.

Раніше Ярослав Железняк наголошував, що Міністерство фінансів не підтримало згадані законопроєкти майже повністю.

Коментар ZN.UА

Малоймовірно, що МВФ схвалить весь набір запропонованих стимулів, і відмова Мінфіну підтримати ці нововведення – зайвий доказ цього. При цьому член податкового комітету Ярослав Железняк зазначає, що без схвалення фонду ухвалювати подібні зміни не можна. Більше того, слід нагадати, як довго і болісно відбувався процес підвищення ренти на видобуток залізної руди, і кінцевий варіант точно не був найоптимальнішим з точки зору наповнення бюджету. Передбачені "пільги" повернуть у часи, коли держава заробляла на ренті від видобутку вдесятеро менше, ніж ті, хто її видобує - тобто Метінвест Ріната Ахметова

Нагадаємо, у грудні повідомлялося, що офіс президента наперекір МВФ продовжує працювати над зниженням податків на території України.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 1
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
John Snow
20 Травня 2024, 11:16
Корупція починається з «влаштованих дітей», як немає можливості цього змінити, то вся ця «протидія корупції» це дитячі забавки за американські чи європейські гроші. Тож ГО «ЦПК» можна розпускати просто зараз, за їх повною безглуздістю та безграмотністю.
Відповісти Цитувати Поскаржитись
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі