Рада остаточно відхилила корпоратизацію Аграрного фонду

Поділитися
© mjfan.ru
Депутати більшості не захотіли розглядати повторно запропоновані регіоналами зміни до законодавства, а також не погодилися направити законопроект на чергове повторне перше читання.

Верховна Рада відхилила законопроект №2916-д про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що стосуються діяльності Аграрного фонду.

За законопроект у першому читанні, який народні депутати вже розглядали повторно, проголосували 220 народних депутатів із 404 зареєстрованих у залі.

Народні депутати також не підтримали пропозиції про направлення законопроекту на повторне перше читання.

- Аграрний фонд став публічним акціонерним товариством зі статутним капіталом у 5 млрд грн

Як повідомлялося, 25 жовтня Верховна Рада повторно зареєструвала законопроект про перетворення Аграрного фонду України на публічне акціонерне товариство (ПАТ) після відхилення 10 жовтня законопроекту депутата-регіонала Олега Царьова (фракція Партії регіонів).

Відповідний законопроект № 2916-д "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності Аграрного фонду" зареєстрував у парламенті 24 жовтня Григорій Калєтнік (фракція Партії регіонів).

Запропонований ним документ визначає основні цілі діяльності ПАТ "Аграрний фонд" і його функції.

Законопроект передбачає, що в бюджеті на черговий рік Аграрному фонду можуть надавати державні позики, необхідні для здійснення державних інтервенцій. Зазначені дотації у розмірі не менше 40% має бути перераховано на поточний рахунок Аграрного фонду до початку маркетингового періоду звітного бюджетного року, з поверненням у кінці наступного маркетингового періоду.

Відповідно до висновку комітету з питань аграрної політики та земельних відносин, у законопроекті Г.Калєтніка було враховано зауваження депутатів до попередньої ініціативи О.Царьова щодо впорядкування діяльності Аграрного фонду на внутрішньому ринку сільськогосподарської продукції щодо об'єктів державного цінового регулювання та діяльності Аграрної біржі.

Доопрацьований законопроект комітет пропонує парламенту прийняти за основу.

Як повідомлялося, у квітні 2013 року уряд постановив створити ПАТ "Аграрний фонд" зі статутним капіталом 5 млрд грн. Для формування статутного капіталу компанії було прийнято рішення провести приватне розміщення 50 тис. простих іменних акцій номіналом 100 тис. грн кожна. Передбачалося, що акції буде оплачено за рахунок емісії Міністерством фінансів України п'ятирічних державних облігацій на 5 млрд грн зі ставкою прибутковості не вище 14,3% річних.

Спочатку ініціатором перетворення Аграрного фонду у ПАТ виступило Міністерство аграрної політики і продовольства, мотивуючи це можливістю фонду залучати небюджетні кошти і здійснювати інвестиційні проекти в аграрному секторі. Міністерство очікувало, що нову організацію буде створено до кінця 2013 року, деякий час вона буде діяти паралельно з існуючою бюджетною організацією "Аграрний фонд".

У той же час Верховна рада 10 жовтня відхилила законопроект про реорганізацію Аграрного фонду. При цьому, за словами першого заступника міністра Кабінету міністрів Владислава Забарського, уряд призначив головою правління ПАТ "Аграрний фонд" Олександра Кірюка. У самому фонді повідомили, що поки він залишається бюджетною організацією і не реорганізований в ПАТ.

Аграрний фонд створено постановою уряду №543 від 6 липня 2005 року. Він є уповноваженою державною установою з реалізації цінової політики в агропромисловому секторі і належить до сфери управління Мінагропроду. !zn

Читайте також:

Кабмін звільнив главу Аграрного фонду Ігоря Якубовича і призначив на цю посаду його заступника Олександра Кірюка

Азарову не подобається, що відомство Клименка "вставляє палиці в колеса" виробникам зерна

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі