Рада НБУ звинуватила Гонтареву у формуванні девальваційно-інфляційної спіралі

Поділитися
Правління НБУ не впоралося зі своїм завданням, вважають у Раді НБУ © Андрій Товстиженко, DT.UA
Правління НБУ в 2014 році втратило половину міжнародних резервів України, не зупинивши при цьому 50%-ву девальвацію.

Рада Національного банку різко розкритикувала дії правління НБУ на валютному ринку та грошово-кредитну політику регулятора.

"Забезпечення стабільності національної валюти, як основної мети грошово-кредитної політики, знаходиться під загрозою, більшість визначених Основними засадами завдань не виконуються або виконуються неналежним чином", - йдеться в рішенні Ради НБУ від 17 грудня "Про стан виконання Основних засад грошово-кредитної політики на 2014 рік", розміщеному на сайті НБУ.

У документі також зазначається "надмірний обсяг рефінансування банків (179,3 млрд грн) за січень-листопад при недостатньому валютному та банківському контролі і можливісті використання отриманих коштів для спекулятивних операцій на валютному ринку".

"Ситуативне прийняття рішень у здійсненні монетарної політики стало одним із факторів створення надмірного попиту на іноземну валюту на міжбанківському ринку, що значною мірою призвело до різкого знецінення гривні... стимулювало інфляційні процеси, які проявилися у підвищенні споживчих цін з початку року на 21,2%", - говориться в рішенні.

"Саме фактор неконтрольованої девальвації, а також формування девальваційно-інфляційної спіралі можна вважати основною загрозою фінансовій стабільності в країні, доходам громадян та функціонуванню економіки", - йдеться в документі.

Рада НБУ також зазначає, що "макроекономічна стабільність в країні неможлива, якщо немає належної довіри до грошей і монетарної влади".

Читайте також: НБУ нагадав Яценюку, що прогнозів курсу гривні не дає

"Несвоєчасні дії Національного банку України на валютному ринку, з одного боку, не дали змоги суттєво обмежити темпи девальвації, з іншого – призвели до скорочення міжнародних резервів з початку року на 51,2% або на 10,4 млрд. дол. США. Станом на 1 грудня 2014 року вони становили 10,0 млрд. дол. США", - йдеться в документі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі