Як повідомляють російські ЗМІ, згідно з документом, у разі введення іноземною державою заборон щодо російських платіжних систем, здійснення транскордонних грошових переказів без відкриття банківського рахунку в рамках платіжних систем (в т. ч. іноземних), буде можливо тільки за умови, що оператор платіжної системи та оператори послуг платіжної інфраструктури прямо або опосередковано контролюються РФ.
Банк Росії повинен буде розміщувати на своєму офіційному сайті інформацію про введення іноземними державами заборон щодо платіжних систем, оператори яких зареєстровані ЦБ. Передбачені законом обмеження будуть застосовуватися з дня розміщення регулятором відповідних відомостей.
Перший заступник голови бюджетного комітету Микола Журавльов заявив, що даний закон – відповідь на дії України, яка фактично заборонила роботу російських платіжних систем і переклади з РФ в Україну восени минулого року.
Закон повинен вступити в силу через 30 днів після дня його офіційного опублікування і поширюватися на заборони, введені іноземними державами до його вступу в силу.
Нагадаємо, 22 березня Держдума РФ прийняла законопроект, який забороняє переводити кошти в Україну та інші країни з допомогою іноземних платіжних систем.
Заступник голови Нацбанку Яків Смолій в зв'язку з цим заявив, що заборона не здійснить істотного впливу на надходження з Росії.
"Вони заборонили перекази з Росії за допомогою платіжних систем без відкриття банківського рахунку. Не думаю, що це вплине на фінансову систему: сума таких перекладів несуттєва. Крім того, наші громадяни настільки креативні, що знайдуть інші способи", - сказав він.
За даними голови НБУ, на сьогодні найбільш популярними платіжними системами були MoneyGram та Western Union. Обсяг таких переказів з РФ за перші два місяці 2017 року склав близько $ 90 млн.