Рада ввела новий вид депозитів без можливості дострокового зняття

Поділитися
Рада ввела новий вид депозитів без можливості дострокового зняття Вкладники тепер будуть обирати різними видами депозитів © torange.biz
Вкладники зможуть вибирати, на який депозит покласти кошти. Нові умови не стосуються депозитів, укладених до вступу закону в силу.

Верховна Рада прийняла в цілому закон, що вносить зміни в існуюче законодавство про умови повернення строкових депозитів.

За відповідний законопроект №1195, ініційований Нацбанком, проголосували 243 народних депутата у четвер, 14 травня.

Зокрема закон вносить зміни до Цивільного кодексу, якими вводиться новий вид депозиту без права на дострокове зняття коштів, якщо така умова прописана в договорі.

Автор законопроекту, голова профільного підкомітету депутат Павло Різаненко пояснив, що новий документ розділяє строкові депозити на два види: термінові вклади і вклади на вимогу (з достроковим поверненням).

Схема повернення депозитів на вимогу залишається без змін - вкладники мають право їх отримати за першою вимогою. Умова договору про відмову вкладника від свого права на отримання коштів за першою вимогою визнається нікчемним.

За договором банківського строкового вкладу банк зобов'язаний видати кошти та нараховані за ним проценти по закінченні строку, визначеного в договорі.

Разом з тим, можливість для дострокового повернення коштів залишається і в цьому виді вкладу:

"Повернення вкладнику банківського строкового вкладу та нарахованих процентів за цим вкладом на його вимогу до закінчення строку або до настання інших обставин, визначених договором, можливо виключно у випадках, якщо це передбачено умовами договору банківського строкового вкладу" - йдеться в законі.

При цьому новий закон не застосовується до договорів банківського строкового вкладу, укладених до набрання ним чинності.

У разі підписання президентом закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Прийняття цього законопроекту в першому читанні на початку квітня цього року вітали комерційні банки та НБУ, які неодноразово скаржилися, що чинна законодавча база практично прирівнює строкові вклади до вкладів до запитання, знижуючи стабільність банківської системи в кризу.

"Через таку ситуацію банківська система України пережила кризи 2004 року, 2008-2009 років і сьогодні знову виникає проблема дострокового зняття депозитів і незабезпеченість ресурсами банківських операцій, є однією з основних причин низької ліквідності і неплатоспроможності банків. Це виникає з-за паніки клієнтів банків, які поспішають забрати свої вклади. Зате банки намагаються покрити дефіцит ресурсів борговими методом - за рахунок рефінансування, і великий тягар лягає на Національний банк України", - йдеться в пояснювальній записці до занопроектам.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі