Рада бізнес-омбудсмена: невиконання судових рішень - головний біль бізнесу

Поділитися
Рада бізнес-омбудсмена: невиконання судових рішень - головний біль бізнесу © portal.b14.ru
Подвоїлась кількість звернень щодо невиконання судових рішень держорганами.

Рада бізнес-омбудсмена представила звіт за третій квартал 2020 року у якому зазначає, що системною проблемою для українського бізнесу лишається невиконання судових рішень державними органами. Про це йдеться на сайті установи. 

Відповідно до звіту, за 5 років роботи установа розглянула 564 скарги з цього приводу. При цьому, останнім часом кількість звернень щороку подвоюється: з 56 у 2017 до 197 у 2019; за 9 місяців 2020 року надійшло 149 скарг. Невиконання судових рішень державними органами є суттєвою проблемою для бізнесу, оскільки примусові механізми, застосовувані для фізичних та юридичних осіб, не працюють у випадку державних органів, відповідальних за виконання судових рішень. З цього приводу РБО готує системний звіт, публікація якого запланована на початок 2021 року.

Ключові тренди скарг бізнесу до РБО у третьому кварталі 2020 року:

·       Значно зросла (з 138 у ІІ кв. 2020 р. до 201 у ІІІ кв. 2020 р.) кількість скарг підприємців щодо зупинення реєстрації податкових накладних – це на 46% більше проти попереднього кварталу та на 118% більше проти аналогічного кварталу минулого року.

·       Водночас, суттєво (з 55 до 36 скарг) зменшилася кількість оскаржень результатів податкових перевірок – це корелює з запровадженим Урядом у березні цього року мораторієм на більшість перевірок.

·       Порівняно з попереднім кварталом, підприємці більше скаржилися на процесуальні зловживання органів Прокуратури, проте менше – на зловживання Національної поліції та Служби безпеки України. Водночас, загальна кількість скарг на правоохоронний блок залишилася незмінною – на рівні 48 скарг.

·       Вдвічі (з 13 до 22 скарг) зросла кількість звернень підприємців щодо затримок у митному оформленні. Таким чином, митні питання увійшли до ТОП-3 звернень бізнесу.

·       Підприємці подали вдвічі більше (з 8 до 16) скарг на дії Міністерства юстиції: як на Департамент державної реєстрації, так і на Виконавчу службу.

9 з 10 скарг надійшли від українських підприємств, лише 10% звернень подали компанії з іноземними інвестиціями. Частка скарг МСБ становила 79% всіх звернень.

Раніше повідомлялось, що Рада бізнес-омбудсмена у другому кварталі 2020 року розглянула 385 скарг підприємців на порушення державних органів і закрила 297 розслідувань. При цьому найбільше скарг (68%) стосуються податкових органів.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі