Путіну пропонують відібрати техніку у західних компаній і заарештувати майно ряду країн - Ъ

Поділитися
Путіну пропонують відібрати техніку у західних компаній і заарештувати майно ряду країн - Ъ Російський нафтогігант хоче відплатити заходу і заразом "насолити" "Газпрому"
Список санкцій, за словами російських журналістів, "вражає".

"Роснефть" запропонувала російському президенту Володимиру Путіну цілий комплекс заходів щодо держпідтримки реального сектору економіки та певних заходів щодо низки країн у відповідь на секторальні санкції.

Про це повідомляє російське видання "КоммерсантЪ" з посиланням на кілька федеральних чиновників, знайомих з ситуацією.

Документ направили на ім'я президента Володимира Путіна, потім він потрапив на стіл його помічника Андрія Білоусова. Зараз його нібито аналізують у профільних міністерствах. Офіційно "Роснефть" ситуацію не коментує.

Видання стверджує, що, за словами джерел, це список "вражає". У нього входять обмеження міжнародної кооперації у використанні російських модулів МКС, заборона на поховання ядерних відходів з країн ЄС і США і навіть можливий арешт майна цих країн та їх громадян на території РФ в якості забезпечувального заходу в рамках невиконаних контрактів: введення вимоги до компаній нафтогазового сектору здійснювати виплати за боргами європейським та американським банкам виключно на підставі окремого рішення Банку Росії.

Крім того, російській владі пропонують ввести мораторій на вивіз вже доставленого в Росію нафтогазового обладнання, щодо якого введено заборону на його використання в проектах у РФ. Це фактично означає експропріацію техніки західних сервісних і нафтогазових компаній, додав один із співбесідників Ъ.

Також "Роснефть" пропонує розглянути запровадження 100-відсоткової попередньої оплати поставок газу в ЄС.

"Це вимога призведе до покращення економіки "Газпрому" і погіршення становища європейських покупців газу, оскільки потребує залучення великих обсягів оборотних коштів",- цитує документ один з чиновників.

При цьому серед пропозицій "Роснефти" багато явно спрямовані не тільки проти ЄС і США, але і проти "Газпрому", зазначає один із співрозмовників "Ъ". У самому "Газпромі" таке припущення коментувати не стали.

Опитані Ъ джерела і експерти відзначають, що ідеї "Роснефти" виглядають не тільки елементом боротьби з "Газпромом" але й спробою компанії полегшити собі існування. Наприклад, компанія просить ввести мораторій на застосування закону "Про закупівлі товарів, робіт, послуг окремими видами юридичних осіб" на період дії санкцій.

"Це дозволить уникнути обов'язкового розкриття конфіденційної інформації, в тому числі про закупівлі "Роснефтью" та її дочірніми компаніями товарів, включених до санкційні переліки, в обхід таких санкцій",- розповіло джерело в Білому домі.

Окремий блок пропозицій стосується фінансової держпідтримки компаній з санкційного списку. В якості джерела пропонують використовувати резерви ЦБ і засоби суверенних фондів, які можна видавати через облігаційні позики.

Читайте також: "Роснефть" хоче оскаржити санкції за допомогою британських адвокатів

Згідно з неофіційною інформацією, аналогічні пропозиції готував і "Газпром", але про їх зміст співрозмовникам Ъ нічого не відомо.

"Треба як-то дошкульніше вдарити у відповідь",- пояснює один зі співрозмовників російського видання, але визнає, що "такі кроки труднореализуемы навіть при сприятливій кон'юнктурі".

Нагадаємо, черговий пакет санкцій США і Євросоюзу відносно Росії у зв'язку з українським кризою набрав чинності 12 вересня. Тоді під санкції потрапили, серед інших, п'ять російських енергетичних компаній - "Роснефть", "ЛУКОЙЛ", " Газпром", "Газпром Нафта" і "Сургутнефтегаз".

Санкції фактично закривають для "Роснефти" міжнародний ринок капіталу і обмежують закупівлю європейського обладнання, необхідного для освоєння Арктики і важковидобувних запасів. Крім того, у компанії почалися проблеми з західними партнерами. Так, ExxonMobil заморозила 9 з 10 спільних проектів з "Роснефтью".

Російський нафтогігант зараз знаходиться в складній фінансовій ситуації. На початок липня 2014 року чистий борг "Роснефти" досягав майже 1,5 трильйона рублів. Такий величезний борг сформувався після купівлі ТНК-BP, для чогог "Роснефти" довелося позичити десятки мільярдів доларів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі