Путін списав Північній Кореї 10 млрд дол. боргу за кредитами СРСР

Поділитися
Путін списав Північній Кореї 10 млрд дол. боргу за кредитами СРСР
Врегулюванню підлягають всі категорії взаємних вимог і зобов'язань колишнього СРСР і КНДР. Загальна сума таких зобов'язань Північної Кореї перед Росією на момент підписання документа (17 вересня 2012 року) була еквівалентною 10,96 млрд дол.

Президент Російської Федерації 3 підписав закон про ратифікацію міжурядової угоди РФ і КНДР щодо списання заборгованості Північної Кореї за наданими в радянський час кредитами на загальну суму близько 10 млрд дол. Документ опубліковано на офіційному порталі правової інформації.

Раніше угода, підписана у вересні 2012 року, була ратифікована Держдумою і Радою федерації.

Врегулюванню підлягають всі категорії взаємних вимог і зобов'язань колишнього СРСР і КНДР. Загальна сума таких зобов'язань Північної Кореї перед Росією за станом на момент підписання документа (17 вересня 2012 року) була еквівалентна 10,96 млрд дол.

При цьому, для перерахунку заборгованості, вираженої в рублях, використовували офіційний курс Держбанку СРСР (0,6 рубля за долар США). Крім того, отримана сума боргу КНДР зменшувалася на суму зустрічних фінансових вимог північнокорейської сторони (24,62 млн дол.).

За угодою, до сальдо взаємних зобов'язань, що склався на користь Росії, була застосована знижка в розмірі 90%, тобто, 90% заборгованості КНДР списується.

Решту 10% боргу (1,09 млрд дол.) буде погашено протягом 20 років 40 рівними піврічними платежами шляхом зарахування на безвідсотковий рахунок, що відкривається Внешекономбанком в Банку зовнішньої торгівлі КНДР.

ТАКОЖ: Північна Корея підтримала дії Путіна в Криму

До речі, Україна залишається єдиною країною з усіх колишніх республік СРСР, яка досі не підписала домовленості про розподіл активів Радянського Союзу.

Прем'єр України Арсеній Яценюк доручив Міністерству закордонних справ підготувати правову позицію щодо захисту національних інтересів країни при розподілі коштів і майна колишнього СРСР.

Глава Мін'юсту Павло Петренко 17 березня заявив, що Україна має намір підготувати позов до Росії щодо вкладів колишнього Державного ощадного банку СРСР на суму близько 80 млрд доларів.

У відповідь на це в Москві заявили, що готові до переговорів з Києвом за боргами СРСР, якщо Україна компенсує Росії 20 млрд дол.

Як наголошується в коментарі МЗС РФ, "ще в ноті МЗС Росії МЗС України від 31 березня 2005 року було відзначено, що за угодою між РФ і Україною про врегулювання питань правонаступництва щодо зовнішнього державного боргу і активів колишнього СРСР від 9 грудня 1994 року (так звана Угода про "нульовий варіант") Україна взяла на себе зобов'язання передати, а Російська Федерація взяти на себе зобов'язання з виплати частки України у зовнішньому державному боргу колишнього СРСР станом на 1 грудня 1994 року. На той момент ця частка становила 6,8 млрд дол. США. Тепер вона наближається до 20 млрд дол." - йдеться в коментарі. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі