Путін продовжує розкручувати світову продовольчу кризу

Поділитися
Путін продовжує розкручувати світову продовольчу кризу © Василь Артюшенко, ZN.UA
Повністю зупинено експорт продовольства Чорним морем — світові ціни на низку продуктів харчування б'ють рекорди.

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) заявляє, що ціни на олію та зернові досягли рекордного рівня за останній місяць, і це загрожує мільйонам людей в Африці та на Близькому Сході недоїданням аж до голоду. Головна причина аномального зростання цін — падіння постачання цих продуктів через війну в Україні, повідомляє «Голос Америки».

ФАО також констатує, що індекс коливання світових цін на кошик товарів минулого місяця склав у середньому 159,3 пункту, що на 12,6% більше, ніж у лютому. При цьому лютневий індекс вже був рекордним з моменту його створення в 1990 році. Крім того, ФАО заявляє, що війна в Україні багато в чому спричинила стрибок цін на зернові, включаючи пшеницю, овес, ячмінь, а також кукурудзу.

«Дуже високі ціни на продукти харчування вимагають термінових дій», — заявив сьогодні в Женеві під час брифінгу заступник директора відділу ринків та торгівлі ФАО Йозеф Шмідхубер. За його словами, найзначніше підвищення цін відбулося на олії: на 23,2%. Причина такого стрибка, в основному, внаслідок подорожчання олії, що використовується для приготування їжі.

Глобальним експортером цього продукту є Україна, проте експорту через Чорне море, власне, немає, і експорт через Балтику теж зупиняється. Крім того, на 30% зросли ціни на мінеральні добрива, провідним експортером яких є Росія.

Йозеф Шмідхубер уточнив, що неможливо точно підрахувати — наскільки у рекордних цінах на продовольство винна саме війна в Україні, зазначивши, що діють інші чинники, зокрема, проблеми з урожаєм у США та Китаї.

Щоб задовольнити потреби країн-імпортерів продовольства, ФАО закликає країни-донори додаткові інвестиції у власне сільськогосподарське виробництво, щоб таким чином пом'якшити удар.

Різке зростання цін на продовольство та перебої з постачаннями з Росії та України поставили під загрозу ситуацію з продуктами харчування, насамперед, у країнах Близького Сходу, Африки та деяких регіонах Азії, де населення постійно недоїдає і де мільйони людей виживають за рахунок хліба та дешевої локшини.

У регіонах ризику вже спостерігається різке погіршення продовольчої безпеки: 6 мільйонів дітей уже недоїдають, а майже 16 мільйонів у міських районах живуть на межі голоду.

На Росію припадає близько 30%, а на Україну — 20% світового експорту пшениці та кукурудзи відповідно. Крім того, Україна посідає перше місце у світі з експорту олії, а Росія — друге.

Нагадаємо, що російські війська розбомбили три кораблі в Чорному морі та блокують ще 94 кораблі з продовольством в українських портах, не даючи їм вийти у Середземне море. Акваторію Чорного моря біля узбережжя України заміновано російськими окупантами.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі