Путін погодився з Лукашенком, що Україна може вести переговори з ЄС, але не закривати шлях до МС

Поділитися
Путін погодився з Лукашенком, що Україна може вести переговори з ЄС, але не закривати шлях до МС
Президент Білорусі розповів про свою телефонну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним, в якій вони обговорили євроінтеграцію України та її наслідки для торговельно-економічних відносин з Митним союзом.

Підписання Україною угоди з Євросоюзом не повинно закривати можливість співпраці з країнами Митного союзу. Про це президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив сьогодні на прес-конференції російським регіональним ЗМІ.

Президент Білорусі нагадав, що нещодавно відбулася його зустріч з прем'єр-міністром України Миколою Азаровим, де в тому числі обговорювалася ця проблема. "Я повторив те, що сказав при всіх президентах: при Путіні, Януковичі", - сказав Олександр Лукашенко.

Він, зокрема, зауважив, що переговори про створення зони вільної торгівлі з європейськими партнерами веде не тільки Україна, Росія і Казахстан. "Так у чому ми дорікаємо Україні, що вона щось там веде? Я кажу: і Казахстан, і Росія, ви теж ведете ці переговори. Ми (Білорусь, - ред.) не ведемо, тому що вони взагалі з нами розмовляти не хочуть, - зазначив білоруський лідер. - Зрозуміло, Лукашенко їм страшний ворог. Вони ніколи, напевно, зі мною розмовляти не будуть. Підприємства я їм не віддам, людей я їм не дозволю ображати, кордон вони перетинати, як хочуть, не будуть".

"Ви ведете, вони ведуть переговори. Страху в цьому немає. Страху немає і в тому, що вони (Україна - ред.) щось підпишуть з Європейським союзом. Небезпека в тому, що вони в цих документах закриють собі шлях до нас, до Митного союзу, ЄЕП і Євразійського економічного союзу", - сказав голова білоруської держави.

Олександр Лукашенко зазначив, що якщо рівень мит в угоді між Україною і ЄС буде нижчим, то при наявності відкритих кордонів це може завдати шкоди партнерам з ЄЕП.

"Тому ви (Україна - ред.) можете вести переговори, укладати договори з ким завгодно, але якщо ви хочете до нас, то вам доведеться дотримуватися наших домовленостей. В іншому випадку ми не зможемо з вами мати стосунки, особливо торговельно-економічні. Це я сказав Азарову, повторивши те, що мною було сказано на закритому засіданні, - сказав президент Білорусі. - І мене Путін тоді підтримав. І я з ним розмовляв позавчора, ми теж торкнулися цього питання. Він каже: Олександре Григоровичу, абсолютно правильно, нехай вони ведуть переговори, вони - суверенна, незалежна держава, але щоб вони не закрили шлях руху потім до нас, щоб, уклавши конкретні договори з торгівлі, економіки, нам шкоди не завдали".

Олександр Лукашенко підкреслив дружнє ставлення до України і народу цієї країни. "Адже люди ні в чому не винні. І навіть якщо Україна завтра вступить до альянсу, ми змушені будемо вибудовувати з ними відносини. Куди ми подінемося - люди наші там", - заявив голова держави.

"Тому нам не треба заганяти себе у кут. Треба спокійно працювати з Україною і робити так, щоб не було гірше від її кроків у бік Заходу. Ми повинні зробити максимум. Ми з Володимиром Володимировичем (Путіним, - ред.) обговорювали цю проблему і, я думаю, у Мінську продовжимо цю розмову напередодні саміту СНД, - вважає Лукашенко. - Росіяни у чому мають рацію? В тому, що Україна сьогодні вже може отримати, і ця цифра відчутна, $ 7 $ 10 мільярдів від того, що вона буде з нами, з Росією".

"Проблема є, складна проблема. Але треба спокійно, не атакуючи один на одного, сісти і спробувати розібратися перед підписанням цієї угоди України з ЄС, подумати, що будемо робити при різних варіантах розвитку ситуації", - резюмував Олександр Лукашенко.

Нагадаємо, 28-29 листопада у Вільнюсі відбудеться саміт Східного партнерства, на якому Україна може підписати Угоду про асоціацію з Європейським Союзом, складником якої є створення зони вільної торгівлі, відбудеться 28-29 листопада у Вільнюсі. Підписання буде можливим, якщо Київ виконає вимоги Брюсселя: припинить політичні переслідування опозиції та проведе реформи.

Тим часом Україна має намір продовжити співпрацю з Митним союзом (Росія, Білорусь, Казахстан) у межах своїх можливостей. Представники вищих органів влади неодноразово називали МС "торгівельним партнером номер один для України". Однак Угода про асоціацію з ЄС виключає можливість вступу України до Митного союзу !zn

Читайте також:

Євродепутат побачив, як Україна сама без Росії втілює ідею Путіна

Після підписання угоди Україна-ЄС Росія може запровадити для українців візи

Росія обурилася заявою з ЄС про негативні наслідки тиску на Україну

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі