Путін підтвердив інтерес Росії до "спільного використання" ГТС України в обмін на газову знижку

Поділитися
Путін підтвердив інтерес Росії до
Президент РФ розраховує на "довгострокові рішення" між Україною і Росією у газовій сфері. Наприклад, щоб зберегти отриману у результаті "тимчасової" знижки ціну на газ, можна було б розглянути спільне використання української газотранспортної системи на двосторонній основі.

Президент РФ 3 на великій прес-конференції повідомив, на які "довгострокові рішення" розраховує Росія, надавши Україні значну знижку на газ.

За його словами, надана Україні знижка у ціні на газ є тимчасовою. Втім, Росія розраховує досягти з Україною рішень "довгострокового характеру, які дозволять зберегти цю ціну, і дозволять спільно працювати більш глибоко".

"Що стосується газу, це тимчасове рішення, але його можена подовжити. Я дуже розраховую, що в кінцевому підсумку, ми домовимося про певну довгострокову спільну роботу. Вважаю, що це цілком можливо", - сказав Путін.

Президент РФ згадав, що "ми ще багато років тому за президента Кучми (Леонід Кучма, 1994-2004 рр., - ред.) пропонували спільне використання, скажімо, ГТС України". "Причому, не збиралися купувати, не забирати у власність, вона залишалася б власністю української держави. Пропонувалося тоді створити великий консорціум, російських, європейських і російських компаній, щоб спільно утримувати її, керувати нею. Всі сказали "так", і все потім завалили", - розповів Путін.

За його словами, сьогодні Росія вже побудувала газопровід Північний потік, будує Південний. Через що вартість самої ГТС України "вже наближається до мінімальних позначок", сказав Путін, показавши жест рукою різко вниз. Те ж саме, відзначив він, відбувається і в українській промисловості.

При цьому Путін наприкінці уточнив, що допомога Україні "ніяк не пов'язана ні з Майданом, ні з переговорами України з Євросоюзом".

Нагадаємо, раніше російське державне агентство ІТАР-ТАСС повідомило з посиланням на обізнане джерело, що умовою знижки на газ для України були гарантії відновлення переговорів щодо входження "Газпрому" до складу власників української ГТС. Обговорення можливості продажу "Газпрому" частки у ГТС України буде проходити у двосторонньому форматі. Переговори повинні початися в 2014 році.

Як відомо, Україна заявляє про формування тристороннього консорціуму з управління національною газотранспортною системою - за участю як Євросоюзу, так і Росії.

Міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький на брифінгу 18 грудня заявив, що переговори з Росією щодо газотранспортного консорціуму продовжаться "наступного року". Але голова "Газпрому" Олексій Міллер раніше підкреслював, що "питання тристороннього консорціуму вже давно не є предметом переговорів між "Газпромом" і "Нафтогаз України". !zn

Читайте також:

Росія хоче двосторонній консорціум з управління українською ГТС в обмін на знижку на газ

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі