Приватизація облгазів стартує вже в липні

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
ФДМУ планує виставити наступного місяця на продаж держпакети 16-ти міськ-і облгазів. Крім того, в серпні та вересні Фонд держмайна продовжить приватизацію ще трьох десятків облгазів. Прийдешня приватизація означає новий переділ на ринку збуту газу - держава втратить по суті статус ключового гравця.

Фонд держмайна України (ФДМУ) планує в липні 2012 року оголосити про проведення конкурсів з продажу приналежних державі пакетів акцій 16 газорозподільних і газопостачальних підприємств (міськ-і облгазів).

Про це йдеться у затверджених змінах до плану-графіку продажу в 2012 р. пакетів акцій газорозподільних і газопостачальних компаній, опублікованих у "Відомостях приватизації" (офіційне видання ФДМУ) від 20 червня цього року.

Планують, що буде проведено приватизаційні конкурси з відкритою пропозицією ціни за принципом аукціонів.

Читайте: Облгази: закріплювальний переділ

Зокрема, в липні планують виставити на продаж держпакети акцій ПАТ "Тисменицягаз" (26%), ПАТ "Вінницягаз" (22,06%), ПАТ «Волиньгаз» (23,42%), ПАТ "Дніпропетровськгаз" (26%) , ПАТ "Запоріжгаз" (25%), ПАТ "Кримгаз" (23,99%), ПАТ "Кременчукгаз" (26%), ПАТ "Полтавагаз" (26%), ПАТ "Сумигаз" (25,79%), ПАТ "Севастопольгаз" (25%), ПАТ "Луганськгаз" (26%), ПАТ "Гадячгаз" (26%), ПАТ "Лубнигаз" (26%), ПАТ "Бережанигаз" (26,04%).

У серпні планують оголосити конкурси з продажу держпакетів ПАТ "Чернівцігаз" (20,39%), ПАТ "Житомиргаз" (15,86%), ПАТ "Херсонгаз" (20,83%), ПАТ "Харківміськгаз" (9,91% ).

У вересні ФДМУ планує оголосити конкурси з продажу ще 22 держпакетів міськ-і облгазів - ПАТ "Київоблгаз" (8,24%), ВАТ "Одесагаз" (4,97%), ПрАТ "Макіївкагаз" (1,62%), ПАТ "Харьковгорвгаз" (17,7%), ПАТ "Рівнегаз" (7,6%), ПАТ "Закарпаттягаз" (6,34%), ПАТ "Львівгаз" (2,55%), ПАТ "Чернігівгаз" (13, 25%), ПАТ "Бучачгаз" (3,87%), ПАТ "Тернопільгаз" (0,71%), ПАТ "Тернопільміськгаз" (4,96%), ПАТ «Дніпрогаз» (1,2%), ПАТ " Хмельницькгаз "(1%), ПАТ" Борщевгаз "(4,11%), ПАТ "Гусятінгаз" (7,38%), ПАТ "Заліщікігаз" (1,51%), ПАТ "Збаражгаз" (7,59%) , ПАТ "Монастиріскгаз" (5,99%), ПАТ "Подволочіскгаз" (1,98%), ПАТ "Криворіжгаз" (7,01%), ПАТ "Чортковгаз" (2,7%), ПАТ "Зборовгаз" ( 10,97%).

Усього в липні-вересні ц.р. планують виставити на продаж держпакети акцій 42 міськ-і облгазів.

Нагадаємо, що прийдешня приватизація означає новий переділ на ринку збуту газу. Саме облгази забезпечують постачання газом населення і компобути. Плюс не так мало газу вони постачають і промисловості.

Раніше ZN.UA неодноразово висвітлювало, що відбувається в галузі. Нагадаємо, що після проведеної приватизації ситуація буде віглядати так: в 14 облгазах і міськгазах «Нафтогаз» втратить контрольні пакети. Ще в п'яти компаніях буде продано більше 20% акцій, що означає істотний перерозподіл часток акціонерів. У наступних п'яти компаніях НАК продасть більше 10% акцій.

Після майбутнього продажу ситуація зміниться. Держава втратить по суті статус ключового гравця. Іншими словами, уряд знову змінив свою точку зору на протилежну. Два роки тому Юлія Тимошенко безуспішно намагалася забрати газопроводи в облгазів шляхом створення підприємства «Нафтогазмережі» (минулого року нова влада його ліквідувала). А от зараз Юрій Бойко (саме з його подачі і здійснюють продаж) очевидно хоче передати їх приватникам або, якщо ще точніше, - Дмитру Фірташу. Останній, згідно низки даних, уже сьогодні прямо впливає на більш ніж два десятки облгазів. !zn

Читайте також:

Олігархів після купівлі облгазів змусять встановлювати лічильники населенню

Доходи приватних облгазів від транспортування газу зросли з початку року на 29%

Фірташ сконцентрував хімію, облгази та роботодавців

Приватним облгазам подарували мільярд доларів, щоб похизуватися перед Європою

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 7
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Yulia Osa
14 Серпня 2018, 15:43
Все що потрібно нашим "реформаторам" - заволодіти майном НАНУ, тут є чим поживитись - і землі, і будівлі в центрі Києва. А щоб це провернути потрібно усунути не дуже зговірливих з "реформаторами" керманичів НАНУ (в т.ч. і Б.Є.Патона) і посадити замість них "своїх" слухняних маріонеток, які мовчки будуть дерибанити це майно у потрібному "реформаторам" напрямі. Найкращий випробуваний і перевірений спосіб усунути небажаних людей - провести адміністративні зміни, за якими будуть ліквідовані старі і створені нові посади, звісно, що "старі" незговірливі кадри на нові адмін. посади не потраплять. Оце і все. Може є якісь наївні, які вважають, що наші "абранці" дійсно і щиро хочуть на краще змінити стан укр. науки?
Відповісти Цитувати Поскаржитись
Anatoliy
15 Серпня 2018, 14:55
Цей фактор перерозподілу майна звісно теж спонукає до змін, але менеджери повинні вміти домовлятися - це їхня робота. Якщо менеджер не вміє знайти спільну мову з керівництвом, яке надає гроші, тоді його потрібно міняти, або втратить вся організація. Ось чому керівництво такою структурою є неефективним на сьогодні.
Цитувати Поскаржитись
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі