Цілком логічно провести податкову амністію (ПА) в поствиборчий період, новій владі, добре підготувавшись до її проведення, з урахуванням відповідних суміжних реформ, і максимально проінформувавши населення. Однак чомусь чинна влада намагається прискорити процес. Так, нещодавно Ніна Южаніна, глава податкового Комітету ВР, на своєму офіційному сайті заявила: "... кампанія з добровільного декларування іноземних активів повинна взяти старт найпізніше - на початку наступного року, адже незабаром Україна приєднається до багатостороннього обміну податковою інформацією, через що відомості про рахунки, відкриті податковими резидентами України в інших юрисдикціях, стануть доступними контролюючим органам вже після 2019 року".
Про це у своїй статті для DT.UA пише Данило Гетманцев, доктор юридичних наук, професор. На його думку, Україна не може експериментувати з податковою амністією багато разів.
"Добре підготувати рішення про її проведення, правильно вибравши час і мінімізувати ризики, важливо не тільки тому, що її провал - це недоотриманий дохід бюджету. Провал ПА сьогодні в Україні буде мати катастрофічні наслідки. Другої спроби не буде! - заявляє експерт. - Будь-яка повторна амністія, проведена протягом короткого проміжку часу після першої, як правило, неуспішна (візьміть, приміром, другий етап амністії капіталів в Бразилії в 2016 р.). І невдача податкової амністії призведе не просто до втрати Україною (принаймні, зараз) шанс вивести з тіні величезний, накопичений протягом 30 років капітал. Це не тільки не дасть нашим громадянам можливість почати нове фінансове життя, а нашій економіці ресурс для розвитку. Це надовго відкладе розвиток нашої країни в цілому, заморозивши ще на невизначений час постреволюційне болото фейкових реформ".
Детальніше про важливість ретельної підготовки податкової амністії читайте в матеріалі Данила Гетманцева "Другої спроби не буде!" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".