Протекціоністські заходи не дозволять вивести Україну з кризи – експерт

Поділитися
За словами професора Колумбійського університету, план уряду щодо підтримки економіки не зможе її активізувати.

Урядовий план стимулювання економіки України для подолання наслідків COVID-19 містить ряд явно протекціоністських заходів, з допомогою яких складно вивести економіку з кризи. Про це заявив професор Колумбійського університету Віллем Буітер в ході засідання Ради з економічного розвитку.

"У мене є великі сумніви, як ваші західні сусіди в ЄС будуть реагувати на явні механізми підтримки вітчизняного виробника і протекціонізм, який набуває більших обертів і стимулює небажання купувати імпортні товари. Я скептично налаштований відносно того, що цей набір заходів і стимуляційних ініціатив може дійсно знизити безробіття, активізувати економіку і виведе всі ринки з ситуації, в якій вони відчувають себе", - сказав він.

Він зазначив, що в Україні проходить тестування на СOVID-19 - близько семи людей (6,7) на 1 тис. населення, тоді як в Туреччині цей показник дорівнює близько 22, у США - 43, в Ісландії - 173.

"Українська цифра - найнижча у світі з тих, які мені вдалося знайти.... Щоб послабити вплив СOVID-19 і знімати карантинні обмеження, потрібно тестувати. Але 6,7 - це занадто мало, потрібно хоча б пересунути кому - щоб було 67", - підкреслив він.

Читайте також: Бізнес в США песимістичний щодо прогнозів виходу з коронакризиса

Раніше президент Володимир Зеленський вважає, що на сьогоднішній день в Україні напрацьовано недостатньо економічних рішень для повноцінного виходу з епідемії коронавіруса.

Вчора прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що уряд готує програми виходу з економічної кризи після епідемії. Зокрема, мова йде про рефінансування бізнесу, допомоги по безробіттю. Глава уряду також пообіцяв наступного тижня представити інші економічні програми.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі