Програма держпідтримки аграріїв стала точково спрямованою і сформованою з міркувань користі для галузі, а не PR-ефекту. При цьому уряд повністю усвідомлював всю непопулярність цього кроку. Простіше було роздати 100 дол. в еквіваленті на один гектар, і отримати політичні дивіденди, але це означало б просто спалити 6 млрд грн.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Максим Мартинюк, в. о. міністра аграрної політики та продовольства України. За його словами, Кабмін накликав на себе критику, натомість за підсумками року спостерігається тенденція детінізації в галузі, зростання продуктивності в молочному господарстві, закладання нових садів і виноградників і поява нових фермерських господарств.
"Так, у галузь спрямовано відносно небагато коштів, але всі ці гроші дійшли до адресатів - ефективних сільгоспвиробників і будуть використані на розвиток. Доступ до бюджетних грошей мали всі охочі, незалежно від масштабу бізнесу і його спеціалізації, тож принципу справедливості було бездоганно дотримано, а це було нашою основною вимогою до самих себе", - зазначає автор.
Детальніше про здобутки та проблеми сільського господарства читайте в статті Максима Мартинюка "Український АПК не чекає іноземних інвесторів, він сам готовий до експансії на зовнішні ринки" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".