Профільний комітет ВР підтримав законопроєкт про віртуальні активи: які податки передбачено

Поділитися
Профільний комітет ВР підтримав законопроєкт про віртуальні активи: які податки передбачено © unsplash/executium
Правовий статус віртуальних активів буде близький до статусу рухомого майна.

Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики одноголосно підтримав до першого читання законопроєкт про віртуальні активи. Про це повідомив перший заступник керівника Комітету Ярослав Железняк.

Відповідно до проєкту закону, передбачається пільговий період оподаткування для 2026 року на рівні 5%.

Як пояснив голова податкового комітету Данило Гетманцев, згідно з проєктом закону, віртуальні активи не є грошима. Їхній правовий режим близький до режиму рухомого майна.

Зокрема законопроєкт передбачає правомірності володіння активами. Публічна пропозиція віртуальних активів вимагатиме оформлення "білої книги" – документа з детальною інформацією про актив. Допуск до торгів на торговельних майданчиках також регулюватиметься чіткими процедурами, а саме авторизацією та розкриттям інформації.

Оподаткування віртуальних активів:

  • пропонується оподатковувати саме прибуток від операцій, отриманий протягом року, як різницю між доходами від продажу та витратами на придбання віртуальних активів протягом року;
  • фізична особа має сама декларувати доходи та сплачувати податки;
  • для активів, придбаних до набрання чинності закону, у разі їх продажу протягом 2026 року фізичні особи матимуть право обрати пільгову ставку ПДФО – 5%.
  • не оподатковуватимуться доходи від операцій з обміну віртуальних активів на інші віртуальні активи, а також дохід від продажу в межах однієї мінімальної заробітної плати. 

Щодо податку на прибуток юридичних осіб вводяться нові різниці для коригування фінансового результату (за принципом операцій з цінними паперами), а перелік витрат, що враховуються при здійсненні операцій з віртуальними активами, визначатиметься Мінфіном за поданням регулятора.

У питанні податку на додану вартість (ПДВ) не являються операції з випуску (емісії), розміщення у будь-які форми управління, продажу, обміну, погашення віртуальних активів. Виключення – продаж та обмін NFT, а також продаж та обмін віртуальних активів, які посвідчують право вимагати передачі майна або надання послуги.

Водночас платникам єдиного податку заборонені операції з віртуальними активами. Постачальники послуг, пов’язаних з оборотом таких активів, не мають права використовувати спрощену систему оподаткування.

Також постачальники послуг, пов’язаних з віртуальними активами, зобов’язані стати на облік у контролюючих органах та подавати щорічний звіт. За невиконання цих обов’язків передбачаються штрафи.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 1
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Евгений Буравлев
15 Жовтня 2017, 10:57
Вы спрашиваете, как бороться с энергетической бедностью? Ответ очевиден. Также, как и бороться с бедностью населения. Прежде всего, для этого необходима эффективная воласть. Это, когда во власти задействованы профессионалы, новые эффективные решения и категорически отсутствует в чиновничьих кабинетах БИЗНЕС. А еще, когда воры, даже если они при власти или около ее подъедаются, должны сидеть в тюрьмах. И в стране станет теплее, а столы украинцев, богаче.
Відповісти Цитувати Поскаржитись
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі