Профільний комітет може дискредитувати податкову реформу

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Профільний комітет може дискредитувати податкову реформу
Фіскальне стимулювання має надавати податкові пільги, а не посилення податковий тягар.  

За інформацією ZN.UA податковий комітет парламенту готується до заміни податку на прибуток податком на виведений капітал, однак модель, запропонована комітетом, не принесе очікуваних результатів і дискредитує саму суть податкової реформи.

Податковий комітет Верховної Ради і його глава Д. Гетманцев вважають, що цілком вистачить введення ПнВК для бізнесу з річним оборотом до 150 млн грн на рік і всього на два роки, а там як піде. Плюс в тому, що, за підрахунками Мінфіну, втрати бюджету від недонадходжень податку на прибуток складуть лише 8,5 млрд грн на рік.

Мінус в тому, що позитивного ефекту від такої часткової реформи не буде, і через два роки, передбачувано не отримавши ефекту, ідею з введенням ПнВК просто поховають назавжди як непрацюючу. Більш того, на переконання депутатів, одночасне існування ПнВК і спрощеної системи оподаткування - це занадто велика розкіш для вітчизняного бізнесу, тому в разі введення ПнВК потрібно відмовитися від «спрощенки». Варто лише уявити, з яким опором зіткнеться така ініціатива в реальному секторі, - це надто вже висока плата за податкову реформу, тим більше що фіскальне стимулювання мало б передбачати податкові пільги, а не посилення податкового тягаря.

Детальніше читайте в статті Юлії Самаєвої "Ризики податкової напівреформи".

 

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі