"З металобрухту ситуація така: навіть протягом дії додаткової мита EUR30/тонна експорт в країни ЄС здійснювався у відповідності з Угодою про асоціацію Україна-ЄС з митом EUR9,5/тонна", - сказала вона.
Віце-прем'єр зазначила, що підвищене мито не застосовувалося раніше, не буде застосовуватися і тепер, оскільки Угода про асоціацію є міжнародним договором і має більшу юридичну силу, ніж внутрішній закон. Таким чином, даний закон не порушує норми зони вільної торгівлі.
Нагадаємо, що 13 липня Верховна Рада внесла поправки в закон "Про внесення змін у деякі закони України щодо зменшення дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку і тим самим пролонгувала дію підвищеної вивізного мита на брухт чорних металів у розмірі EUR30/тонна ще на один рік.
Президент Петро Порошенко скористався правом вето до законопроекту №6382 про продовження підвищеного вивізного мита на брухт чорних металів у розмірі EUR30/тонна ще на два роки.
Раніше металурги були впевнені, що президент підпише законопроект про продовження підвищеної вивізного мита на металобрухт.
12 липня 2016 року був прийнятий закон України №1455-VIII "Про внесення змін у деякі закони України про зниження дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку", яким з 15 вересня 2016 року на рік були підвищені ставки експортного мита на металобрухт з EUR10/тонна до EUR30/тонна. Одночасно була скасована реєстрація імпортних контрактів по лому.