Проблемні кредити банків скоротилися до 43,3%

Поділитися
З січня частка проблемних кредитів скоротилася на 5%.

Частка проблемних активів в банках скоротилася на 2,2% і на жовтень становила близько 43,4%. Найбільша частка таких кредитів у Приватбанку. Про це повідомляє Нацбанк.

За даними НБУ, загальна частка непрацюючих кредитів (Non-performing loan, NPL - ЕП) становить 43,4% на 1 листопада. Це на 5% менше показників січня.

Для порівняння, в липні 2017 показник становив 58% - це було найвищим значенням в світі.

Відзначається, що Приватбанк списав 38 млн грн непрацюючих кредитів, під які раніше були сформовані 100% резервів. Зараз частка NPL в Приватбанку складає 76,7%, протягом жовтня вона знизилася на 2,5%. Це найвищі показники серед банків України.

Загалом держбанки мають 59,1% проблемних кредитів, без урахування Приватбанку - 43,9%, в іноземних банківських груп показник становить 29,9%, з приватним капіталом - 16,4%.

НБУ нагадує, що в кінці червня Рада з фінансової стабільності розглянула і схвалила представлені держбанками плани роботи, які передбачають скорочення портфеля NPL у державних банків на 305 млрд грн за 3 роки.

Раніше повідомлялося, що за всіма держбанкам частка проблемних кредитів склала на 1 липня 2020 року 63%. Всього держбанки видали кредитів на 619 млрд грн, а проблемними є позики на 391 млрд грн. Частка проблемних кредитів в приватних банках на 1 липня становить 30%. Всього приватні банки видали кредитів на 487 млрд грн, а проблемними є позики на 146 млрд гр.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі