Кожного року в Україні зростає кількість страхового стажу, необхідного для виходу на пенсію за віком. У 2023 році майбутньому пенсіонеру, якому виповнилося 60 років, для цього потрібно накопичити 30 років стажу.
Деякі категорії громадян можуть зарахувати у страховий стаж роки, коли вони не працювали. Так, відповідно до пункту «з» статті 56 Закону України «Про пенсійне забезпечення», до стажу роботи зараховується також період проживання дружин осіб офіцерського складу, прапорщиків, мічманів і військовослужбовців надстрокової служби з чоловіками в місцевостях, де була відсутня можливість їх працевлаштування за спеціальністю, але не більше 10 років, пише «На пенсії».
Для дружини звільненого військовослужбовця такий стаж за періоди до 1 січня 2004 роки підтверджується довідкою, виданою територіальним центром комплектування та соціальної підтримки (військкоматом) на підставі особової справи військовослужбовця, звільненого з військової служби, та інших документів, які підтверджують зазначений період. Це передбачено Постановою Кабінету Міністрів №637 від 12 серпня 1993 року, якою затверджений Порядок підтвердження наявного стажу роботи для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній.
Остання редакція постанови діє з 28 вересня 2022 року. До цього і сам порядок і, в тому числі, зазначений пункт неодноразово змінювалися.
Наприклад, певний час постанова передбачала уточнення, що довідка з військкомату має бути підкріплена, зокрема, довідкою місцевих органів влади про період фактичного проживання (реєстрації, прописки) дружини військовослужбовця у відповідній місцевості та довідкою державної служби зайнятості про неможливість працевлаштування за спеціальністю у відповідній місцевості. Але в 1993 році, коли цю постанову приймали вперше, такого уточнення не було. Немає цієї вимоги і зараз, бо у вересні її з Порядку вилучили.
Нагадаємо, для яких категорій пенсіонерів передбачені надбавки до пенсії.