Призначення пенсії: на що слід звернути увагу, щоб не втратити виплату

Поділитися
Призначення пенсії: на що слід звернути увагу, щоб не втратити виплату © Перший діловий канал
Про це можна подбати завчасно.

Навіть під час війни українці можуть звернутися на призначенням пенсії. Для цього потрібно надати певні документи, які підтверджують право на пенсію. Видання «На пенсії» розповіло, на що слід звернути увагу, щоб уникнути проблем під час її оформлення.

Там нагадали, що трудова книжка є одним із найважливіших документів для оформлення пенсії. Особливо це стосується підтвердження стажу до 2004 року.

 Під час влаштування на першу роботу для співробітника оформляють трудову книжку, де вказуються:

  • ПІБ;
  • назва підприємства;
  • підпис того, хто оформив трудову книжку;
  • печатка підприємства.

Якщо цих елементів немає, вони вказані з помилками або є виправлення, документ можуть визнати недійсним.

Стаж зарахують, якщо його буде зазначено двома окремими записами – про прийняття на роботу і звільнення, які мають містити в собі таку інформацію:

  • дату прийняття або звільнення;
  • назву посади;
  • назву підприємства;
  • номер і дата наказу про прийняття або звільнення;
  • підпис і прізвище керівника;
  • печатка підприємства.

Якщо будь-яких зазначених відомостей немає, то стаж можуть не зарахувати.

Як виправити помилку в трудовій книжці

Якщо допущено будь-яку помилку в записах трудової книжки, просто закреслити або замазати її коректором не можна. Заборонено також робити будь-які приписки. Такі виправлення можуть стати причиною незарахування загального страхового стажу.

Помилки в трудовій книжці виправляються тільки за допомогою окремого запису. Зробити це може тільки роботодавець. Якщо йдеться про ФОП, у якого немає відділу кадрів, то він має виправити помилку виключно власноруч.

Запис про виправлення помилки має містити фразу «Доданій інформації вірити», підтверджену за допомогою печатки та підпису уповноваженої особи.

Де знайти відомості про страховий стаж

Дублюючі дані про стаж, який було отримано до 2004 року, можна знайти тільки в архівах підприємства. Тому необхідно зберігати трудову книжку для оформлення пенсії.

Стаж після 1 січня 2004 року відновлюється набагато простіше. Ці відомості зберігаються в Пенсійному фонді та підтверджуються даними про сплату страхових внесків.

З 2021 року впроваджено електронні трудові книжки. Роботодавці можуть заздалегідь надіслати до ПФУ скан-копії документів своїх співробітників, щоб зберегти дані про стаж за весь період трудової діяльності, зокрема до 2004 року.

Нагадаємо, як перевірити, чи сплачує роботодавець за вас страхові внески. Це можна зробити на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України або у мобільному додатку «Пенсійний фонд».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі