Кожного року в Україні збільшується кількість стажу необхідного для виходу на пенсію за віком. Так, наступного року українці, які планують вийти на пенсію у віці 60 років, повинні мати страховий стаж не менше 31 року.
Експерт з питань пенсійного забезпечення Сергій Коробкін розповів, як зараховується у стаж робота у колгоспі та чому працівники часто отримують менше ніж очікували, пише «На пенсії».
Він пояснив, що стаж роботи в колгоспі зазвичай зараховується на підставі відомостей про точну кількість відпрацьованих трудоднів. Мова про це йде в статті 56 Закону «Про пенсійне забезпечення».
Там, зокрема, зазначено, що при обчисленні стажу роботи в колгоспі за період після 1965 року, якщо член колгоспу не виконував без поважних причин встановленого мінімуму трудової участі в громадському господарстві, враховується час роботи за фактичною тривалістю.
На підставі цього в Пенсійному фонді просять трудову книжку колгоспника, де зазначається, скільки днів на рік потрібно було працювати і скільки людина фактично відпрацювала. Якщо норма виконана, то відповідний рік до стажу зараховують повністю. Якщо ж трудоднів було менше, ніж передбачено у конкретному році, то до стажу зараховують лише ці трудодні – тобто фактичну тривалість роботи.
Для зарахування повного місяця страхового стажу потрібно сплатити страховий внесок не менший мінімального (наразі 1474 грн). Проте у випадку неповного місяця роботи також можуть зарахувати повний місяць стаж. Для цього потрібно виконати певні дії.